Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Paskolos palūkanų kitimas

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Kas paskolos dar neturi ir nežino, kas sudaro mėnesio paskolos įmokas, pateikiame preliminarią formulę: Paskolos mėnesio įmoka = VILIBOR arba EURLIBOR + banko marža + mėnesinė paskolos dalis.

Čia: VILIBOR – vidutinės tarpbankinės palūkanų normos, kuriomis bankai skolina savo lėšas litais. EURIBOR – vidutinės Europos tarpbankinės rinkos palūkanų normos, kuriomis bankai pageidauja paskolinti lėšų eurais kitiems bankams. Bet kuri iš šių palūkanų normų yra pritaikoma tokia, kokia vyrauja rinkoje tą dieną, kai yra pasirašoma paskolos sutartis.

Paprastai paskolos palūkanas bankas perskaičiuoja kas tris (3), šešis (6) arba dvylika mėnesių (metus), vadinasi ir paskolos įmokos keičiasi tais laikotarpiais, kai perskaičiuojamos palūkanos. Taip yra tada, kai paskolos palūkanos nėra fiksuojamos. Tačiau pasirinkus fiksuotas paskolos palūkanas, tokie perskaičiavimai nevykdomi, o makamos tokios palūkanos, kokios buvo pradžioje (jas fiksuojant). Palūkanų fiksavimą galima rinktis nuo 2 iki 10 metų laikotarpiui. Jeigu palūkanos yra pakankamai geros, bet yra galimybė, kad gali ir kilti, ir kristi, tuomet patariama fiksuoti trumpesniam, pavyzdžiui, 2 – jų metų laikotarpiui, tuo tarpui, jeigu palūkanos yra rekordiškai mažos, tuomet reikėtų nedvejojant jas fiksuoti maksimaliam – 10 metų laikotarpiui.