Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Paskolos refinansavimas

Paskolos refinansavimas

Paskolos refinansavimu vadinamas procesas, kai turima paskola yra perkeliama iš vieno banko į kitą banką. Tai dažniausiai daroma kliento pageidavimu dėl tam tikrų priežasčių. Pagrindinės paskolos refinansavimo priežastys – klientas nori gauti geresnes paskolos sąlygas, kurios yra siūlomos kitame banke, norint gauti didesnę paskolos sumą, kartais ir dėl to, jog nebesutariama su esamu banku. Tačiau dažniausia priežastis yra pirmoji, kai klientas sužino, jog kitame banke teikiamos mažesnės palūkanos, su savu banku neįmanoma suderėti dėl tokio dydžio palūkanų, todėl ryžtamasi paskolą perkelti į minėtą banką.

Tačiau ne visada esant  šiek tiek mažesnėms palūkanų normoms galima išlošti. Gali atsitikti ir taip, kad pralošite, dėl to, kad Jums teks sumokėti įvairias išlaidas: mokesčius už notaro darbą, kadastro (valstybės registro, kuriame yra įvesti žemės nuosavybės ir žemės vertės duomenys) mokestį, gyvybės arba turto draudimo pakeitimo mokestį, administracinius mokesčius ir hipotekos lakšto pakeitimo mokestį. Todėl visada reikia skaičiuoti, ar verta imtis kažkokių veiksmų, kaip šiuo atveju refinnasavimo. Šiuo klausimu galite kreiptis į paskolų brokerius, kurie yra savo srities specialistai ir atsakys į visus Jums rūpimus klausimus su nuosekliais paaiškinimais.

Kartais neverta skubėti imtis refinansavo. Verta pamėginti susitikti su savo banko paskolos vadybininku ir bandyti derėtis dėl mažesnių palūkanų. Reikėtų argumentuoti, kodėl norite mažesnių palūkanų, paminėti tai, jog visada laiku mokate paskolos įmokas, galbūt ir tai, kad padidėjo Jūsų pajamos (jeigu taip yra iš tiesų), bankai į tokiu dalukus žiūri palankiai. Kadangi bankai tarpusavyje konkuruoja ir siekia ne tik prisivilioti naujus klientus, bet ir išlaikyti senus, gali būti, kad Jums pavyks laimėti derybas. Tokiu ateju išvengsite daugelio papildomų mokesčių, kurių būtų reikėję, norint refinansuoti paskolą. Taigi, toks variantas žymiai naudingesnis.

Pastebima, kad  vis daugėja žmonių, norinčių refinansuoti savo paskolas. Taip yra todėl, kad žmonės ieško būdų, kur ir kaip galėtų sutaupyti.  Daugelis siekia prailginti paskolos laikotarpį arba sumažinti maržą, palūkanas.

Ar paskolos refinansavimas Jums bus tikslingas, turėtumėte pasitarti su specialistais – paskolų brokeriais.