Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Jau daug kalbėta ir apie greituosius kreditus, ir apie būsto paskolas. Tačiau šiandien pakalbėsime apie tai, kaip šios abi paskolų rūšys tarpusavyje susiję. Daugelis turbūt nė neįsivaizduoja, kad kažkada paimti greitieji kreditai gali turėti įtakos bandant gauti būsto paskolą. Iš tiesų, greitieji kreditai palieka juodą dėmę finansinėje istorijoje. Asmenis, kurie praeityje yra ėmę greitųjų paskolų, bankai priskiria rizikos grupei. Jų manymu, jeigu asmuo naudojasi greitųjų kreditorių paslaugomis jis nesugeba planuoti ir paskirstyti savo biudžeto, arba uždirba per mažai (o jau ir tai yra priežastis nesuteikti būsto paskolos).

Greitaisiais kreditai dažnai susigundo jaunimas. Dauguma jų tėra sulaukę pilnametystės, neseniai atsiskyrę nuo tėvų, tik pabaigę mokyklą ar studijas, todėl dar nerūpi tokie dalykai kaip būsto paskola. Jie dažnai dar nemoka valdyti savo finansų, todėl pritrūksta pinigų iki sekančios algos ir todėl nieko neįtardami skolinasi iš greitųjų kreditorių. Tačiau taip galima ir prisižaisti. Toliau skaitykite keletą istorijų apie tai, kaip greitieji kreditai gali įtakoti jauno žmogaus, siekiančio įsigyti savo būstą,  gyvenimą.

Yra atvejų kai žmonės turėdami nemažas ir pastovias pajamas kreipiasi į banką dėl būsto paskolos. Kai bankas patikrina, ar klientas neturi finansinių įsipareigojimų, paaiškėja, kad jis kartas nuo karto pasinaudodavo greitųjų kreditorių paslaugomis, tačiau jokių įsiskolinimų neturi ir įmokas visuomet mokėdavo laiku. Bankams to ir pakanka. Jeigu jie turi duomenis, kad esate greitųjų paskolų teikėjų klientas, paskolos gali nesuteikti. Tuomet nebesvarbu ir tai, kad visos įmokos sumokėtos laiku, svarbiausia pats faktas. Bankai greitųjų paskolų vartojimą apibūdina kaip rizikos faktorių ir teigia, kad toks klientas nesugeba planuoti savo biudžeto, pritrunka pinigų, todėl jam tenka pasinaudoti greitųjų kreditorių paslaugomis. Pakanka vos dviejų ar trijų kartų ir žmogus įtraukiamas į šią rizikos grupę.

Kitas atvejis kai žmogui prašant būsto paskolos yra pasakoma „NE“ už tai, kad jis prekes pirko išsimokėtinai. Atrodo nieko čia tokio, tačiau pasirodo, kad dažnai prekes išsimokėjimui kredituoja greitųjų paskolų įmonės. Jeigu žmogus įdėmiai neperskaito sutarties, gali užkibti ant kabliuko ir ateityje, to net neįtardamas, turėti problemų dėl paskolos gavimo.

Kartais bankai už praeities klaidas verčia mokėti. Yra atvejų, kai tokiems klientams, kurie praeityje turėjo reikalų su greitosiomis paskolomis, būsto paskola buvo suteikta pritaikant žymiai didesnes palūkanas.

Jeigu Jūs planuojate ateityje imti būsto paskolą, tuomet susilaikykite nuo greitųjų kreditų. Jie palieką žymę Jūsų asmeninėje finansų istorijoje.