Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Paskolos Lietuvoje

Paskolos Lietuvoje

Ne paslaptis, kad paskolos Lietuvoje yra labai populiarios. Bankai ir ypatingai kreditoriai naudojasi žmonių prasta finansine padėtimi ir labai reklamuoja savo teikiamas paskolas. Paskolų reklamas galima pamatyti ir išgirsti kone visur – radijuje, televizijoje, daugelyje interneto svetainių, autobusų stotelėse, ant viešojo transporto priemonių ir dar daug kur kitur, kur tik išneša kreditorių fantazija.  

Paskolų rūšys. Lietuvoje teikiamos paskolos pasižymi rūšių įvairove. Jos gali būti paprastos arba greitosios (greitasias teikia greitieji kreditoriai, o paprastosios dažniausiai suteikiamos bankuose ir kredito unijose. Gali būti išduodamos užstatant savo turtą (paskolos su užstatu) arba suteikimos be jokio užstato (paskolos be užstato). Gali būti ilgalaikės, vidutinio ilgumo ir trumpalaikės, jau iš pavadinimo galima suprasti, kad jos klasifikuojamos pagal laikotarpį – vienos suteikiamos ilgam laikotarpiui, kitos – trumpam ar vidutiniam. Paskolos taip pat gali būti skirstomos ir pagal skolininko statusą, tai būtų: paskolos verslui, paskolos valstybei, tarpbankinės paskolos ir paskolos, suteiktos fiziniams asmenims. Paskolas verslui dažniausiai suteikia bankai (bet gali suteikti ir kredito unijos) ir jos išduodamos įvairioms įmonėms ir organizacijoms. Paskolas valstybei suteikia centrinis bankas. Tarpbankines paskolas teikia centrinis bankas mažesniesiems komerciniams bankams. Ir paskutinioji rūšis – paskolos fiziniams asmenims yra teikiamos pavieniams klientams.

Bendrosios paskolų gavimo sąlygos. Norint gauti paskolą Lietuvoje, beveik visose greitųjų kreditorių įmonėse galioja tos pačios sąlygos. Pagrindinės iš jų yra: klientas, siekiantis gauti paskolą turi būti Lietuvos Respublikos pilietis; neturi būti įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą; amžius pas kiekvieną kreditorių skiriasi, vienur užtenka būti sulaukus pilnametystės t.y. 18 metų, kitur reikia, kad asmuo siekiantis gauti paskolą turėtų bent 21 – erius metus, taip pat paskola nesuteikiama sulaukus tam tikro amžiaus, kai kur nuo   75 metų, kitur nuo 70 ar net nuo 65 metų; privalo turėti oficialų darbą (jokios neoficialios pajamos kreditoriams nerūpi); privalo neturėti pradelstų įsiskolinimų ir kitų finansinių įsipareigojimų (pvz., būsto paskolos) mėnesio įmokos turi būti ne didesnės negu 40% mėnesio pajamų. Be to daugelis kreditorių nustato minimalias mėnesines pajamas, kurios privalo būti oficialios norint gauti paskolą, vieniems užtenka, kad klientas gautų bent minimalų atlyginimą, o kiti nori, kad mėnesinės pajamos būtų ne mažesnės nei 1000 – 1100 litų. Tai yra pagrindinės sąlygos, jeigu klientas jas atitinka, paskola nesudėtingai jam suteikiama.

Paskolų „akcijos“. Lietuvoje tarp kreditorių labai populiaru įvairios akcijos. Kreditoriai konkuruodami tarpusavyje, stengiasi pasiūlyti geresnes sąlygas, įkainius ar akcijas, negu siūlo jų konkurentai, taip siekdami pritraukti kuo didesnį vartotojų srautą. Daugelio kreditorių labiausiai veikianti akcija – „pirma paskola nemokamai“. Klientas pasiėmęs šią paskolą lieka patenkintas, kadangi skolintis jam nieko nekainuoja, o ir kreditoriui gerai – gauna naują klientą. Tačiau ši akcija nebūtinai pritraukia klientą grįžti antrą kartą, prireikus pasiskolinti jis gali kreiptis į kitą kreditorių, kuris jam taip pat pirmą paskolą suteiks nemokamai. Kreditoriai, kurie nori išlaikyti klientą, kad jis grįžtų ateityje, stengiasi jam suteikti palankesnes pasklos sąlygas (galbūt net geresnes palūkanas), o lojaliems klientams skolinantis n – tąjį kartą išduoda vis didesnes paskolas.

Remiantis naujausiais statistikos duomenimis pastebima imamų paskolų Lietuvoje daugėjimo tendencija. Pastaraisiais metais jų vartojimas stipriai išaugo. Žmonės paveikti pinigų stygiaus, nedvejodami skolinasi iš įvairių kredito bendrovių, bankų ar kredito unijų. Liūdna – tai, kad išaugo ne tik paskolų vartojimas, bet kartu ir įsiskolinimas, kadangi daugelis pasiskolinusiųjų neišgali pinigų laiku grąžinti.