Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Vartojimo kreditai: kada ir iš ko skolintis?

Vartojimo kreditai: kada ir iš ko skolintis?

Sunkmečio diktuojama situacija paprastą žmogų įspraudžia į griežtesnius rėmus. Žmonės netenka darbo, dažnam darbdavys apkarpo atlyginimus, kai tuo tarpu mokesčiai ir kitos išlaidos nemažėja. Tad dažnas pradeda galvoti apie vartojimo kreditą, tuomet reikia tiksliai atsakyti į klausimą, kokios sumos reikia ir kokiam laikotarpiui esate linkęs įsipareigoti.

Nejučiomis pradedame dairytis į šalis ir ieškoti iš kur galėtume pasiskolinti pinigų. O čia ir susiduriame su esminiu klausimu: kokį kreditorių rinktis ir kiek privalėsime grąžinti? Nes vieni teigia, kad net ir sunkmečiu kreditų sąlygos nepakito, tuo tarpu, kiti teigia, kad kai kurie kreditoriai jas gerokai sugriežtinę.

Kriterijai, kuriuos taiko viena ar kita, kreditus teikianti įmonė iš tiesų skiriasi. Tačiau klaidinga būtų teigti, kad banko sąlygos yra griežtesnės, o kitų vartojimo kreditus teikiančių įmonių – lankstesnės. Iš tikrųjų pagrindinis kriterijus yra pajamos. Pirmiausiai yra įvertinamos kliento pajamos, ar klientas turi įsipareigojimų (kt. paskolų) ir tada klientui pasiūlomas jam pritaikytas vienokio ar kitokio dydžio  vartojamasis kreditas. Taip pat patikrinama, ar klientas turi “teigiamą vartojimo istoriją” t.y. jeigu anksčiau jis naudojosi kreditorių paslaugomis, ar viską yra grąžinęs ir ar neturi įsiskolinimų.

Yra pasklidęs mitas, kad vartojamąją paskolą gali gauti bet kas: tiek studentas, tiek bedarbis, kuris kartu su valstybės gaunamomis išmokomis turi dar ir papildomų pajamų. Bendrovės “Momentcredit” generalinis direktorius teigia, kad bedarbis darbo biržoje gaunantis maždaug 600 litų pašalpą paskolos neturėtų gauti, nes šiuo atveju gaunamų pajamų nepakanka paskolai gauti.

Jeigu vis dėlto Jūs atitikote keliamus reikalavimus ir be paskolos tikrai neišsiversite, reikia atsakyti į klausimą: kokios sumos reikia ir kokiam laikotarpiui esate linkęs įsipareigoti?

Maksimali vartojamosios paskolos suma yra 50 tūkst. litų. Iki 5 tūkst. litų vartotojui gali būti suteikta iš karto.

Tačiau reikia nepamiršti, jog skolinantis esminiai kriterijai yra laikas ir metinė palūkanų norma bei papildomi mokesčiai. Jeigu bankas arba kita kreditus teikianti bendrovė Jums gali pasiūlyti ilgą laikotarpį, tai mažus kreditus teikianti įmonė gali pasiūlyti tik nedideles sumas ir metų nesiekiantį terminą.

Taigi įvertinus savo galimybes ir prisiėmus finansinius įsipareigojimus reikia nepamiršti juo laiku vykdyti, nes pradeda kauptis delspinigiai. Bet vėlgi reiktų paneigti visuomenėje paplitusią nuomonę, kad delspinigiai skaičiuojami nuo nuolat didėjančios skolos. Tai netiesa, Jūsų skola procentaliai auga tik nuo tos sumos, kurią Jūs įsipareigojote mokėti paimdamas kreditą ir pasirašydamas sutartį.

Siekiant aiškumo ir tikslumo, tarp kreditus teikiančių įmonių, bendra duomenų bazė būtų geriausia išeitis kreditoriui įvertinti visus kliento turimus finansinius įsipareigojimus.