Finansų sistemos rizikos veiksniai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Vykdydamos savo veiklą, finansų institucijos susiduria su įvairiomis rizikos rūšimis. Pagrindinės finansų institucijų patiriamos rizikos yra šios:

Šaltinis: Lietuvos Bankas

 • Likvidumo rizika
  Rizika, kad finansų institucija negalės laiku vykdyti einamųjų įsipareigojimų dėl likvidžių lėšų trūkumo. Likvidumo rizika kyla ir tuo atveju, jei nepavyksta parduoti turimo finansinio turto rinkos kaina dėl mažo rinkos aktyvumo. 
   
 • Kredito rizika
  Rizika, atsirandanti dėl skolininko nesugebėjimo įvykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų.
   
 • Rinkos rizika
  Rizika, kad turimo finansinio turto (įsipareigojimų) vertė sumažės (padidės) dėl pokyčių akcijų, skolos vertybinių popierių, valiutų ir žaliavų rinkose.
   
 • Sisteminė rizika
  Rizika, kad nepalankūs veiksniai keliose finansų institucijose dėl tarpusavio sąsajų gali paveikti ir kitas sistemos mastu svarbias finansų institucijas.
   
 • Operacijų rizika
  Nuostolio rizika, kylanti dėl netinkamo vidinių procesų ar sistemų veikimo, darbuotojų klaidų ir kitų su banko veikla susijusių veiksnių.
   
 • Reputacijos rizika
  Rizika, susijusi su kitų rinkos dalyvių pasitikėjimu finansų institucija. Suprastėjusi finansų institucijos reputacija gali labai pabloginti jos pelningumą ir mažinti įmonės rinkos vertę.
 •  


Naujiausi straipsniai

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Lietuvos, kaip ir kitų šalių bankuose, už kiekvieną paslaugą tenka mokėti. Tačiau skirtumas tas, kad kitose šalyse, siekiant sumažinti klientų srautą bankuose, klientai yra skatinami naudotis elektronine bankininkyste, todėl dauguma paslaugų, atliekamų internetinėje erdvėje, jiems yra nemokamos. Tai iš tiesų skatina žmones rinktis internetinę bankininkystę, kadangi jie atranda ir daugiau privalumų: nebereikia stovėti banko eilėse, sutaupo nemažai laiko, reikalingas pinigų operacijas gali atlikti tiesiog namuose prie savo kompiuterio.

Paskolų brokeriai

Paskolų brokeriai

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tas paskolų brokeris. Paskolų brokeris tai  asmuo, kuris stengiasi suteikti geriausias paskolos sąlygas savo klientui. Jis veikia kaip nepriklausomas tarpininkas tarp savo kliento ir banko.  Paskolų brokeris privalo gerai žinoti bankų vykdomas akcijas, išmanyti finansų rinką ir banko kreditų sutarčių subtilybes.

Gyvenimo aprašymas

Gyvenimo aprašymas

Kiekvienas norintis susirasti darbą privalo parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kitaip dar vadinamą CV (curriculum vitae). Paprastai jame nurodoma pagrindinė informaciją apie darbo ieškantį žmogų, kurią peržvelgęs darbdavys gali nuspręsti ar kandidatas tinkamas jo siūlomai darbo pozicijai užimti ar ne. Jeigu kandidatas atitinka reikalavimus, jis pakviečiamas į darbo pokalbį su darbdaviu.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!