Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Greitųjų kreditų našta

Greitųjų kreditų našta

Šiuo metu greituosius kreditus teikia gerokai virš 20 įmonių. Gauti greitąjį kreditą ganėtinai paprasta: tereikia užsiregistruoti telefonu ar internetu ir jei atitinki reikalavimus Tavo sąskaita netrukus papildoma pageidaujama suma. Tačiau bėdos prasideda, kada žmogus nebeįstengia grąžinti kredito laiku.

Greitųjų kreditų delspinigiai – milžiniški. Patys kreditoriai prisipažįsta, kad yra nevaržomi jokių finansinės rinkos teisės aktų. Ne visada žmonės atkreipia dėmesį į tai, kad ne laiku grąžinus paskolą, jie gali patirti labai rimtas sankcijas. Tačiau jiems yra siūloma išeitis – pratęsimo mokestis t.y. susimokėti dar pvz.: 100 litų ir dar mėnesį laiko gali negrąžinti paskolos. Bet jeigu žmogus turi kažkokių finansinių problemų, jis taip tik atitolina paskolos mokėjimą. Už pavėluotas grąžinti paskolas yra numatyti labai dideli delspinigiai. Jie sudaro nuo 1 iki 2 procentų už kiekvieną uždelstą (pavėluotą susimokėti) dieną, tuo tarpu per metus atitinkamai gaunasi 365 procentai! Gaunasi taip, kad galiausiai turi sumokėti 3 kartus daugiau, nei esi pasiskolinęs.

Tuo tarpu Seimas ruošiasi griežtinti greitųjų vartojimų kreditų teikimą. Kreditoriai aiškiai turės informuoti klientus apie palūkanas ir bendrą grąžinamą sumą.

Kokie žmonės dažniausiai ima greituosius kreditus ir ar tai nėra socialinė problema? Pagal statistinius duomenis: vyrai ir moterys skolinasi maždaug vienodai, o pagal amžių maždaug 21 – 30 m. Dažnai greitąsias paskolas ima žmonės, kurie yra apimti streso ar depresijos, todėl tikėtina, kad jie veikia neadekvačiai ir nėra visiškai apgalvoję problemas, iškilsiančias ateityje, kai reikės paskolą grąžinti.

Dažna reklama televizijoje ir ant transporto stotelių vilioja teigdama, kad taip paprasta išspręsti savo finansines problemas dar nebuvo. Tačiau nereikėtų jomis pasikliauti, tai tik iliuzija.

Jei Jums prireikė pinigų apsispręsti turėtumėte patys kur skolintis: iš giminaičių, draugų ar greitųjų kreditorių. Tačiau skolinantis iš pastarųjų turėtumėte atidžiai išstudijuoti sutartį ir pasvarstyti apie pasekmes.