Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Greitųjų kreditų pinklės

Greitųjų kreditų pinklės

Greitieji kreditai dabar yra „ant bangos“, apie juos žino ko ne kiekvienas: tiek jaunas, tiek vyresnis žmogus. Jie žmonėms „brukami“ per visur, kur tik sugalvojama: televizijoje, internete, radijuje, gatvių stenduose, ant transporto priemonių ir t.t. Žmogui gauti greitą kreditą yra labai paprasta. Tai galima padaryti užpildžius paraišką internete ar naudojantis mobiliuoju telefonu (siunčiant SMS žinutę arba skambinant). Šie kreditai suteikiami Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie yra vyresni nei 18 metų amžiaus, yra dirbantys ir neturi skolų finansinėse institucijose.

Deja, greitųjų kreditų statistika yra ganėtinai liūdna. Su jais yra susidūręs ko ne kas 10 Lietuvos gyventojas, o tai byloja, kad žmonės nesugeba tvarkytis su uždirbamais pinigais, kad jų pakaktų iki sekančios algos. Dar liūdniau yra tai, kad vis daugiau žmonių, pasiėmusių kreditą, nebesugeba jo laiku grąžinti ir susigadina savo asmeninių mokėjimų istoriją bei įklimpsta į skolas.

Daugelis žmonių greituosius kreditorius tapatina su bankais ar kredito unijomis, kurių veikla yra licencijuojama ir prižiūrima Lietuvos banko. Tačiau tai yra netiesa. Greitieji kreditoriai toli gražu ne bankai, jų išdavimo nereglamentuoja įstatymai (kaip bankų ar kredito unijų). Siekdami suklaidinti žmones, greitieji kreditoriai dažnai savo pavadinime naudoja žodį „bankas“. Jiems paprasčiausiai taikomos bendros Civilinio kodekso nuostatos. Todėl prieš renkantis greituosius kreditus reikia gerai pagalvoti, gal geriau paskolai gauti rinktis kiek saugesnę ir patikimesnę finansinę įstaigą, pavyzdžiui, banką ar kredito uniją?

Dažnai greitųjų kreditorių sudaromos sutartyse yra labai mažų „kabliukų“, kurių žmonės tiesiog nepastebi. Pasitaiko atvejų, kad pasiskolinęs asmuo nesupranta, kokio dydžio sumą ir kada jam reikia grąžinti. Taip pat daugelis greitųjų kreditorių yra susikūrę savo taisykles dėl išankstinio kredito grąžinimo. Pagal tas taisykles klientas pinigus turi pervesti į jų sąskaitą būtent tą dieną, kai jis kreipiasi dėl grąžinimo. Tačiau, jei klientas nesuspėja to padaryti, sutartis yra „sėkmingai“ pratęsiama.

Vėluojantiems grąžinti skolą, greitieji kreditoriai pradeda skaičiuoti delspinigius, kurie tikrai nėra maži (jų dydis siekia nuo 0,2 iki 2 % už kiekvieną vėluojamą sumokėti dieną). Tokie delspinigių dydžiai pažeidžia vartotojų ekonominius interesus. Pasak Aukščiausiojo Lietuvos Teismo delspinigiai turėtų būti ne didesni nei 0,02 % už kiekvieną vėluojamą sumokėti (pradelstą) dieną.

Taigi, jei jau nusprendėte imti paskolą iš greitųjų kreditorių, būkite budrūs. Atidžiai (kelis kartus) perskaitykite paskolos sutartį, nebijokite klausti darbuotojų Jums rūpimų klausimų. Rekomenduojama išsiaiškinti: visas pinigų skolinimosi ir grąžinimo sąlygas, kiek Jums kainuos pasiskolinta suma litais, ar galėsite paskolą grąžinti anksčiau laiko ir per kiek laiko Jums bus leista tai padaryti ir pan.