Kredito reitingų naudojimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

2009 m. rugsėjo 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1060/2009 dėl kredito reitingų agentūrų (toliau – Reglamentas) sureguliuota kredito reitingų agentūrų veikla, kredito reitingų skelbimo ir suteikimo tvarka ir naudojimosi kredito reitingais reikalavimai. Vienas iš šio reglamento tikslų yra kliovimosi kreditų reitingais mažinimas. Šiam tikslui pasiekti finansų rinkos dalyviams yra nustatytos specialios pareigos dėl kredito reitingų naudojimo, kurių laikymosi priežiūra priskirta Lietuvos bankui.

Kredito įstaigos, finansų maklerio įmonės, draudimo įmonės, perdraudimo įmonės, valdymo įmonės, kitos įstaigos, atsakingos už profesinių pensijų fondų valdymą, investicinės bendrovės, alternatyvaus investavimo fondų valdytojai ir pagrindinės sandorio šalys privalo:

1. naudotis kredito reitingais tik tų agentūrų, kurios yra įsisteigusios Europos Sąjungoje ir yra įregistruotos pagal Reglamentą (kredito reitingų agentūrų sąrašas skelbiamashttp://www.esma.europa.eu/page/List-registered-and-certified-CRAs) (Reglamento 4 straipsnis);

2. pernelyg nesikliauti kredito reitingais, siekiant įvertinti subjekto ar finansinės priemonės kreditingumą (šiam tikslui pasiekti finansų rinkos dalyviai turi patys atlikti kredito rizikos vertinimą) (Reglamento 5a straipsnis).

Tam tikriems subjektams nustatytos papildomos pareigos:

1. struktūrizuotos finansinės priemonės emitentai, iniciatoriai ir rėmėjai privalo Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (toliau – ESMA) sukurtoje svetainėje skelbti informaciją apie jų išleistas struktūrizuotas finansines priemones (šis reikalavimas įsigalios ESMA sukūrus atitinkamą svetainę) (Reglamento 8b straipsnis);

2. vertinant struktūrizuotų finansinių priemonių kreditingumą, emitentas arba trečioji šalis privalo kreiptis bent į dvi kredito reitingų agentūras (šios kredito reitingų agentūros turi veikti nepriklausomai viena nuo kitos ir nebūti tarpusavyje susiję) (Reglamento 8c straipsnis);

3. skiriant bent dvi kredito reitingų agentūras emisijos ar subjekto kredito reitingui nustatyti, emitentas arba susijusi trečioji šalis privalo apsvarstyti galimybę pasirinkti vieną kredito reitingų agentūrą, užimančią ne didesnę kaip 10 % rinkos dalį (Reglamento 8d straipsnis). ESMA savo interneto svetainėje (http://www.esma.europa.eu/page/CRA-documents) kasmet skelbia registruotų kredito reitingų agentūrų sąrašą, kuriame nurodo joms tenkančią bendrą rinkos dalį ir suteikiamų kredito reitingų tipus.

Šaltinis: Lietuvos Bankas


Naujiausi straipsniai

Biudžeto planavimas

Biudžeto planavimas

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kas jis yra. Taigi, biudžetu vadinama materialinių išteklių ir lėšų visuma. Jo dėka galima stebėti pinigų srautus ir juos valdyti. Dažnas, kuris susiduria su finansiniais sunkumais, kreipiasi į ekonomikos specialistus prašydamas patarimo, kaip sumažinti įsiskolinimus ar išlaidas. Jie pataria vesti asmeninį finansų biudžetą, nes jo dėka matome, kur nukeliauja mūsų pinigai. Pavyzdžiui, turbūt retas kuris susimąsto, kiek jam kainuoja dažnas pomėgis gerti kavą kavinėse, einant pasivaikščioti ir kitose vietose (kavos kaina ne mažiau 5 litai už puodelį).

Virtualių pinigų saugumas

Virtualių pinigų saugumas

Gyvenant XXI amžiuje turbūt sudėtinga būtų įsivaizduoti savo gyvenimą be bankų, kreditinių kortelių, elektroninės bankininkystės ir taip vadinamų „virtualių pinigų“ (t.y. pinigų, kurie yra laikomi banke ir juos gali valdyti pats savininkas sėdėdamas namuose prie savo asmeninio kompiuterio bet kuriuo paros metu.

Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Būsto paskolos tampa neatsiejama daugelio jaunų žmonių (šeimų) gyvenimo dalimi. Tai puiki galimybė turėti „savus“ namus. Na, pradžioje savi jie yra tik teoriškai, tačiau laikui bėgant ir mokant paskolos įmokas jie tampa vis labiau „apčiuopiamais“. Būsto paskolų kasmet išdauodama vis daugiau. Tiesa ta, kad šiuo metu paskolų palūkanos yra pačios palankiausios (mažiausios), norintiems gauti būsto paskolą. Tačiau finansų specialistai prognozuoja, kad greitu metu jos ims stipriai didėti.

Mastercard kortelė

Mastercard kortelė

Nors į Lietuvą ji „atkeliavo“ dar visai neseniai, tačiau jau spėjo įsitvirtinti ir tapti daugelio ko ne mėgstamiausia atsiskaitymo kortele. Tai tarptautinė mokėjimo kortelė, kurią galima gauti bet kuriame Lietuvos banke. Su ja galima pirkti prekes ir atsisaityti už paslaugas visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse, taip pat pirkti prekes ir paslaugas internete. Tai neabejotinai labai patogu, kadangi nereikia daug įvairių kortelių, užtenka turėti vieną – Mastercard.

Paskola be palūkanų

Paskola be palūkanų

Staiga prireikia pinigų, o piniginė ir banko sąskaita tuščia, belieka vienintelė išeitis - tiesiog pasiskolinti, tačiau draugai ar giminaičiai atsisako Jums jų paskolinti? Tai ne bėda. Yra kreditorių, kurie suteikia paskolas nieko už tai neprašydami (jiems pakanka to, kad tampate jų vartotoju). Taigi, tokius greituosius kreditorius, kurie teikia nemokamas paslaugas galima atskirti iš jų skambių reklaminių frazių: „paskola be palūkanų“, „pirma paskola nemokamai“, „pirma paskola nieko nekainuoja“ ir pan.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!