Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kredito rizika

Kredito rizika

Dabar gauti kreditą yra lengviau nei nueiti iki parduotuvės. Tačiau, nereikia pamiršti, kad gauti yra viena, o kai reikia jį atiduoti, dažnam iškyla sunkumų, kadangi prieš imant nebuvo pagalvota apie grėsmę ir įsipareigojimus. Kredito rizika – vadinama tokia rizika, kai viena iš sandorio šalių (dažniausiai pasiskolinęs asmuo ar įmonė) gali tapti nemokia, tuo trapu antroji pusė dėl to patiria didelių nuostolių.

Kredito rizika skirtingose sistemose apibrėžiama skirtingai. Bankų sistemoje kredito rizika nusako tikimybę, kad viena sandorio šalis nesugebės atsiskaityti sutartyje nustatyta tvarka. Europos Centrinio Banko apibūdinimu tai rizika, kai viena iš sandorio šalių nesugebės atsiskaityti visos sumos, pasibaigus atsiskaitymo laikotarpiui ir vėliau. Kredito rizika susideda iš šių dalių: pagrindinės rizikos, išlaidų kompensavimo rizikos ir rizikos, kai bankas neišgali atsiskaityti. Tuo tarpu, finansų rinkų sistemoje, kredito rizika apibūdinama kaip tikimybė, jog dėl skolininkų prievolės nevykdymo kažkurie segmentai gali patirti nuostolių.

Taigi, netinkamai paimtas (neapgalvotas) kreditas skolininkui gali sukelti daug problemų. Kad taip neatsitiktų, apie galimas pasekmes reikia pagalvoti jau iš anksto, dar prieš skolinantis. Daugelis kreditorių yra geranoriškai nusiteikę savo klientų (net jei tai ir skolininkai) atžvilgiu, todėl reikia su jais bendrauti, stengtis sutarti, derėtis. Jie gali netgi pratęsti kredito grąžinimo laikotarpį, tačiau tai turite išsikovoti patys, paaiškinti, kodėl vėluojate grąžinti skolą ir kada galėsite grąžinti pinigus. Jokiu būdu neignoruokite kreditorių, taip užsitarnausite tik jų nepasitikėjimą ir Jums nieko nepavyks sutarti.