Paskolos laidavimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Paskolos laidavimas

Yra atvejų kai asmeniui, neturinčiam pastovių ar pakankamų pajamų yra suteikiama paskola. Tačiau tokiu atveju jam reikalingas laiduotojas. Tokiu atveju laiduotojas pasirašo sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne (priklauso nuo asmens imančio paskolą ir laiduotojo asmeninio susitarimo) jis yra įpareigojamas kreditoriui (skolinančiam paskolos pinigus) atsakyti už tai, jeigu skolinantysis nesugebės mokėti įmokų. Tokiu atveju pačiam laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas.

Laiduotojo atsakomybė. Na, būti laiduotoju, iš tiesų - nepavydėtina. Iš geros širdies, tapęs kieno nors laiduotoju, žmogus gali prisidaryti asmeninių problemų. Pasiskolinusiojo nemokumo atveju bankai atsigręžia į laiduotoją ir jam tenka atsakyti už tai ir neretai savomis lėšomis padengti paskolos įmokas.

Jei jau tenka būti laiduotoju, svarbu žinoti, kad yra galimybė reikalauti, jog kreditorius pirmiausiai išieškotų skolininko turtą (o ne laiduotoją). Tokiu atveju, laiduotojui gali pavykti „išsisukti“ nuo savo prievolės. Ir vis dėl to, jeigu taip atsitiktų, kad laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas už negalintį to padaryti skolininką, jam turi būti perleistos visos kreditoriaus teisės. Tokiu atveju laiduotojas turėtų teisę reikalauti skolininko grąžinti jam visus pinigus, kuriuos iki tol sumokėjo laiduotojas.

Būnant laiduotoju patariama: Visų pirma tai nereikėtų aklai pasitikėti Jus prašančiu tapti laiduotoju. Kad ir koks artimas žmogus jis Jums būtų, gyvenime pasitaiko visko, todėl prieš pasirašydami laidavimo sutartį, atidžiai ją perskaitykite, įsigilinkite į sąlygas. Kaip jau minėjome prieš tai, pasirašydami sutartį pareikalaukite, kad kreditorius išieškojimą pirmiausiai nukreiptų į pagrindinio skolininko turtą. Tai šiokia tokia nuosavo turto apsauga.

Jei jau atsitiktų taip, kad Jums teks apmokėti skolininko įmokas, vadinasi Jūs perimate kreditoriaus teises t.y. tokiu atveju skolininkas tampa skolingas nebe pirminiam kreditoriui, o Jums ir Jūs turite pilną teisę iš jo reikalauti , kad grąžintų skolas (t.y. įmokų sumas, kurias esate sumokėję).

Prieš tampant laiduotoju reikėtų susimąstyti, kodėl kitas asmuo prašo, kad kažkas būtų jo laiduotoju? Na, priežastis visai paprasta, jis neturi pakankamai, pinigų (nedidelės mėnesinės pajamos), galbūt neturi jokio turto. Vadinasi bankas jam neduoda nei paprastos paskolos, nei paskolos už užstatą. Vienintelė galimybė jam gauti paskolą yra susirasti asmenį, kuris taptų jo laiduotoju. Na, o ir skolinantysis, turėdamas laiduotojo užnugarį, gali elgtis neatsakingai, „pamiršti“ mokėti įmokas ir pan. Tokiu atveju galimybės atgauti savo pinigus ar turtą yra mažos. Geriau nė neprasidėti, ypač su tais, kuriuos neypatingai gerai pažįstate. Ir apskritai, būti laiduotoju labai didelė atsakomybė. Geriau neapsisunkinti sau gyvenimo.


Naujiausi straipsniai

Naujas darbas

Naujas darbas

Jau nemažai kalbėjome apie tai, kaip gauti naują darbą, todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai kaip išlaikyti (neprarasti) gautos darbo pozicijos, kaip elgtis ir ką sakyti tam tikrose situacijose. Visų pirma, Jums reikia turėti omenyje, kad esate naujokas ir todėl valdžia  Jus gali stebėti tarsi per padidinamąjį stiklą, darbuotojai taip pat dažnai nemėgsta naujokų, nes bijo konkurencijos (jie bijo, kad būsite geresnis už juos). Dėl to labai svarbi Jūsų elgsena bandomuoju laikotarpiu.

Infliacijos grėsmė indėliams

Infliacijos grėsmė indėliams

Santaupas laikyti banko indėliuose yra saugus pasirinkimas (lyginant su jų laikymu namuose). Tačiau ar banke laikomi pinigai nepraranda savo vertės? Pastaruoju metu, esant rekordiškai mažoms indėlių palūkanų normoms, infliacija ima viršų ir indėliuose laikomi pinigai vis tiek nuvertėja (jie praranda savo vertę, kadangi minimalus palūkanų prieaugis neatsveria infliacijos daromos žalos).

Darbo užmokestis

Darbo užmokestis

Darbo užmokestis, kitaip dar vadinamas alga arba atlyginimu, tai pinigai, mokami darbuotojui už jų darbo jėgą, kuri yra kaip gamybos veiksnio panaudojimas. Atlyginimas dažniausiai yra nustatomas darbdavio ir darbuotojo tarpusavio susitarimu (derybų metu), per darbo pokalbį, o valstybinėse įstaigose (mokyklose, ligoninėse, darbo biržoje ir t.t.) yra mokamas iš anksto nustatyto dydžio atlyginimas, kuris nepriklauso nuo darbuotojo norų (prašymo).

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!