Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Paskolos rizikos baimė

Paskolos rizikos baimė

Kaip šie du dalykai yra susiję? Iš tikrųjų dažnas, kuris turi pasiėmęs būsto ar kitokio tipo paskolą, dažnai jaučia baimę. Ji atsiranda dėl įvairių kartais realių, o kartais ir įsivaizduojamų grėsmių. Tačiau atsikratyti baimės jausmo nėra labai lengva. Šiek tiek ją prislopinti gali apsidraudimas nuo nelaimingų nutikimų ir darbo netekimo.

Žmogų, paėmusį paskolą dažnai gąsdina ilgalaikiai įsipareigojimai. Ši tendencija pastebima vis dažniau. Taip yra todėl, kad pradėjo keistis žmonių požiūris į paprastą ir ilgalaikį skolinimąsi. Vyresni asmenys į skolinimąsi žiūri gana skeptiškai, tuo tarpu jaunesni, jei tik yra galimybė net nedvejodami ima paskolą. Šį požiūrį gali lemti ne tik amžius, bet ir žmogaus socialinė ir finansinė padėtys.

Daugelį gąsdina ilgalaikė paskola, kuri imama keliems dešimtmečiams. Ilgas įsipareigojimas žmones veikia psichologiškai, jie bijo, kad gali atsirasti kažkokių nenumatytų atvejų ir tuomet paskolą mokėti būtų sudėtinga. Tokie nenumatyti atvejai gali būti – kažkokie nelaimingi atsitikimai, kurie įtakotų laikiną ar pastovų nedarbingumą, darbo praradimas arba maloni problema – atžalos gimimas.

Siekdami greičiau išmokėti paskolą, žmonės nori ją pasiimti kuo trumpesniam laikotarpiui, net suvokdami, kad turėsmokėti žymiai didesnes įmokas (negu pasirinkę ilgesnį laikotarpį) ir kad reikės labiau „susiveržti diržus“. Tačiau fianansų specialistai nepataria taip elgtis, kadangi žmogus yra priverstas eilę metų jausti nepriteklių, tam, kad greičiau išmoktų būsto paskolą, jie pataria geriau imti paskolą kiek ilgesniam laikotarpiui, tuomet įmokos būtų mažesnės ir gyventi būtų lengviau.

Dar viena problema, paėmus paskolą, yra tai, kad žmogus pradeda be perstojo galvoti ir bijoti, kas bus jeigu jis neteks darbo? Jį apima įvairios mintys apie tai , iš ko reikėtų gyventi ir kaip mokėti paskolos įmokas. Specialistai pataria, jeigu norite šios baimės atsikratyti, prieš imdami paskolą turite būti sukaupę bent 6 mėnesių savo atlyginimų santaupas. Kadangi naujo darbo paieška neturėtų užtrukti daugiau negu pusmetį, turint tokias santaupas neturėtų būti jaučiamas nepriteklius, o ir isiskolinimai nedidėtų, kadangi paskola būtų reguliariai mokama. Tačiau jeigu atsitinka taip, kad netenkate darbo, o santaupų nėra, kreipkitės į savo banką dėl paskolos atidėjimų. Bankai dažniausiai yra geranoriškai nusiteikę ir leidia kelis mėnesius nemokėti įmokų. Kitas sprendimas, kai nėra santaupų, dėl galimų pasėkmių reikia pasiruošti iš anksto. Tam geriausia išeitis – paskolos draudimas. Darbo netekimo atveju, apsidraudus savo paskolą yra galimybė, kad tai už Jus padarys draudimas.

Daugelis pasiskolinę pinigų jaučiasi finansiškai nestabiliai, kadangi, tarkim, turint būsto paskolą, kiekvieną mėnesį iš asmeninės banko sąskaitos yra nuskaičiuojami pinigai už paskolą ir jų lieka tik dalis pragyvenimui. Atrodo, kad pinigų kaip ir uždirbi, tačiau jų kaip nėra taip nėra. Esant tokiai situacijai žmogus bijo sau kažką daugiau finansiškai leisti, kadangi atsiradus nenumatytoms išlaidoms neturėtų kuo jų padengti ir tuomet tektų skolintis. Dėl to dažnas, kuris turi paskolą, jaučia finansinį nestabilumą.

Pradėjus galvoti apie būsto paskolos ėmimą, reikia pradėti jai ruoštis iš anksto. Pirma ir svarbiausia taisyklė, prieš ją imant - turėti bent 6 mėnesių atlyginimų santaupų, jeigu iškiltų nenumatytų atvejų. Jeigu susitaupytų pinigų nėra, o vistiek norisi kuo greičiau gauti paskolą, tuomet reikia ją drausti, tai padeda jaustis saugesniam, nebijoti to, kas gali atsitikti rytoj.