Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Indėliai ir jų rūšys

Indėliai ir jų rūšys

Indėliai - patogi ir populiari pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Nors pastaruoju metu esant mažoms palūkanoms iš indėlių „uždirbama“ nedaug, tačiau tai pati saugiausia pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Net banko bankroto atveju pinigus, kuriuos laikėte indėliuose vis tiek atgausite, kadangi indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami.

Pagrindinės indėlių rūšys yra šios: terminuotasis indėlis, terminuotasis periodinis indėlis, taupomasis indėlis, investicinis indėlis, kintamasis indėlis, jaunimo indėlis. Toliau aptarsime kiekvieną iš jų.

Terminuotasis indėlis. Paprastai šios rūšies indėlis dedamas ne trumpesniam nei pusės metų laikotarpiui. Jis skirtas laikyti „laisviems“ t.y. tokiems pinigams, kurių per numatytą laikotarpį tikrai neprireiks. Terminuotojo indėlio  metinės palūkanos yra ženkliai didesnės nei, pavyzdžiui, taupomojo indėlio.

Terminuotasis periodinis indėlis. Šios rūšies indėlis tinka žmonėms, kurie siekia gauti nuolatines pajamas iš savo turimų „laisvų“ pinigų. Sudarius terminuotojo periodinio indėlio sutartį už jį palūkanos bus išmokamos kiekvieną mėnesį. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie turi dideles pinigų santaupas ir jų nenori leisti, jie gali pragyventi tiesiog iš gaunamų palūkanų.

Taupomasis indėlis. Tai puikus ir saugus būdas taupyti pinigus. Jis nepalyginamai saugesnis, nei, tarkim, pinigų laikymas „kojinėje“. Į šį indėlį kiekvieną mėnesį galima pervesti norimą pinigų sumą, taip didėjant sutaupytų  pinigų sumai, palūkanos skaičiuojamos nuo didesnės sumos. Patogu yra tai, jog prireikus galima dalį turimų pinigų nurašyti (paimti iš indėlio) ir neprarasti jau turimų palūkanų.

Investicinis indėlis. Šios rūšies indėlio palūkanos tiesiogiai priklauso nuo finansinio turto, su kuriuo jis susietas, vertės kitimo. Investiciniu indeliu galima uždirbti žymiai daugiau, nei turint terminuotąjį indėlį, tačiau ir rizika yra žymiai didesnė (turint terminuotąjį indėlį rizikos visiškai nėra). Investiciniai indėliai gali būti skirtingi, tai priklauso nuo su jais susieto finansinio turto pasiūlymų.

Kintamasis indėlis. Šio indėlio rūšį patogu naudoti tada, kai turite papildomų pinigų, kurių žinote, kad Jums tikrai neprireiks. Kintamojo indėlio palūkanos taip pat priklauso ir nuo su juo susieto finansinio turto.

Indėlių sutartis galima sudaryti dviem būdais: užsukus į bet kurį savo banko padalinį arba patiems, būnant namuose, naudojantis elektronine bankininkyste.

Kokią indėlių rūšį pasirinkti, turite nuspręsti Jūs patys, atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes.