Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Indėlių draudimas

Indėlių draudimas

Norintys savo santaupas laikyti saugiai gali drąsiai rinktis indėlius, kadangi jie iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami. Taip pat už pinigų laikymą indėliuose  yra priskaičiuojamos palūkanos, kurios sumažina arba atstato padarytą infliacijos santaupoms nuostolį. Indėliai apdraudžiami laikant juos ne tik bankuose, bet ir kredito unijose. Daugelis indėlių apdraudžiami ir tada, kai jie laikomi kita valiuta. Ta valiuta gali būti eurai, Didžiosios Britanijos svarai sterlingai, JAV doleriai, Lenkijos zlotai, Latvijos latai, Norvegijos kronos, Šveicarijos frankai, Rumunijos lėjos, Islandijos kronos, Bulgarijos levai, Čekijos kronos ir kt.

Indėlius draudžia kredito unijos ir užsienio bankų skyriai, kurie yra įsteigti Lietuvoje. Už tai komerciniai bankai jiems turi mokėti draudimo įmokas, kurių dydis yra 0,45 proc. skaičiuojant nuo draudžiamų indėlių, tuo tarpu kredito unijos moka mažiau – 0,2 proc. Jų draudimą administruoja „indėlių ir investicijų draudimas“.

Draudžiami tie indėlių pinigai, kurie laikomi banke ar kredito unijoje, pagal banko sąskaitos sutartis. Tačiau yra indėlių rūšių, kurios yra nedraudžiamos. Tai - pensijų fondų indėliai, valdymo įmonių indėliai, kredito įmonių indėliai, finansų maklerio įmonių indėliai, Lietuvos banko indėliai, kolektyvinio investavimo subjektų indėliai, įmonių, besiverčiančių lizingu, indėliai, viešosios įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ indėliai.

Draudimo išmokų negauna: indėlių turėtojai, kurie indėlius įgyja neteisėtai (tai turi įrodyti teismas), indėlių turėtojai, kurie perleido savo indėlius, po draudiminio indėlio laikotarpio; tie, kurie savo indėlius laiko anoniminėse ar užkoduotose sąskaitose; tų indėlių turėtojams, kurie gauna daugiau nei dvigubą palūkanų normą, nei toje įstaigoje nustatyta indėlių palūkanų norma; banko ar kredito unijos administracijos vadovai, tarybos nariai, valdybos nariai, asmenys, kurie atlieka nepriklausomą kredito unijos ar banko auditą.

Kiekvienas, laikantis savo pinigus indėliuose, turėtų jaustis saugiai.