Infliacijos grėsmė indėliams

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Infliacijos grėsmė indėliams

Santaupas laikyti banko indėliuose yra saugus pasirinkimas (lyginant su jų laikymu namuose). Tačiau ar banke laikomi pinigai nepraranda savo vertės? Pastaruoju metu, esant rekordiškai mažoms indėlių palūkanų normoms, infliacija ima viršų ir indėliuose laikomi pinigai vis tiek nuvertėja (jie praranda savo vertę, kadangi minimalus palūkanų prieaugis neatsveria infliacijos daromos žalos).

Lyginant su kaimyninėmis šalimis (Latvija ir Estija), Lietuva pirmauja pagal indėlių sumų kiekį. Lietuvių laikoma bendra pinigų suma yra didžiausia iš šių trijų valstybių. Tačiau, pastebėta, kad visose Baltijos šalyse laikomų indėlių šiek tiek sumažėjo. Tai įtakoja mažos palūkanų normos (šiuo metu vyraujančias palūkanų normas galite rasti čia: http://www.indeliai.lt/lt/palukanu-normos/). Galbūt žmonės pradėjo ieškoti, kaip apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo: ėmėsi investavimo. Kiti susilaiko nuo šio žingsnio, dėl baimės prarasti sutaupytus pinigus ir geriau juos saugiai laiko indėliuose, kadangi pinigai indėliuose yra apdraudžiami ir banko bankroto atveju, pinigus atgautų.

Taigi, pinigų laikymas indėliuose neapsaugo pinigų nuo nuvertėjimo, kadangi palūkanų normos laikant pinigus terminuotuose indėliuose yra nuo 0,2 % iki 1,4 – 1,5 %, tuo tarpu šio mėnesio infliacija siekė 1,6  % (*Statistikos Departamento duomenys).

Siekiant neprarasti sutaupytų pinigų vertės, patariama ieškoti alternatyvų terminuotiesiems indėliams, kurie šiuo metu siūlo itin mažas palūkanas. Viena iš jų – investavimas, padėsiantis pasiekti didesnę metinę grąžą, nei siūlo bankai, tačiau investuojant yra rizika. Daugiau apie investavimą skaitykite kituose straipsniuose.


Naujiausi straipsniai

Virtualių pinigų saugumas

Virtualių pinigų saugumas

Gyvenant XXI amžiuje turbūt sudėtinga būtų įsivaizduoti savo gyvenimą be bankų, kreditinių kortelių, elektroninės bankininkystės ir taip vadinamų „virtualių pinigų“ (t.y. pinigų, kurie yra laikomi banke ir juos gali valdyti pats savininkas sėdėdamas namuose prie savo asmeninio kompiuterio bet kuriuo paros metu.

Finansinė neištikimybė

Nors Lietuvoje dauguma sutuoktinių ir kartu gyvenančių nesusituokusių porų veda bendrą biudžetą: bendrai moka mokesčius bei rūpinasi kitomis išlaidomis, tačiau dažnai įvyksta taip, kad imama dėl pajamų ir išlaidų nebesutarti.  Todėl pastaruoju metu neretai girdimas terminas – finansinė neištikimybė. Tačiau ką tiksliai nusako ta finansinė neištikimybė? Tai vieno partnerio nepasitenkinimas kito finansine elgsena gali skatinti finansinę neištikimybę.

Pinigų valdymas

Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Saugiausias bankas pasaulyje

Saugiausias bankas pasaulyje

Pasirenkamo banko stabilumas – bene svarbiausias rodiklis, į kurį žmogus pirmiausiai atkreipia dėmesį, prieš jį pasirenkant. „Global Finance“ paskelbė pastarojo pusmečio saugiausių pasaulio bankų TOP 50. Šis reitingas yra sudarinėjamas jau nuo 1992 metų.

Saugiausių pasaulio bankų trejetuką sudaro:

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!