Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Palūkanų augimas

Palūkanų augimas

Tiems, kurie laiko savo pinigus banko sąskaitose esančiuose palūkanų indėliuose dabar ne patys geriausi laikai, kadangi pastaruoju metu palūkanų normos yra rekordiškai mažos. Dabar metinės palūkanos daugelyje Lietuvos bankų tesiekia 0,15 – 0,2 %. Tai išties rekordiškai maži palūkanų procentai, kurie bankams neprivilioja naujų klientų. Tačiau tie žmonės, kurie yra konservatyvūs, bijantys rizikuoti nesiima priemonių (kurios yra rizikingos), kad padauginti savo pinigus (pavyzdžiui, investuojant į akcijas, vertybinius popierius ir pan.). Jie geriau savo pinigus laikys banko indėliuose su nedidelėmis palūkanomis ir  lauks, kol jos pakils, negu bent kiek rizikuos savo sukauptais pinigais.

Taigi, iškyla klausimas kada galima tikėtis to palūkanų augimo? Visų pirma, reikia laukti, kol Lietuvos ekonomika pradės atsigaudinėti. Jos atsigavimas gali lemti palūkanų augimą. Tam yra prošvaisčių, kadangi pastaruoju metu Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) palūkanos jau pradeda šiek tiek didėti, manoma, kad tokie pokyčiai turės įtakos ir Lietuvai, todėl ir čia palūkanos pradės kilti, kadangi Lietuva yra priklausoma nuo pasaulio ekonomikos.

Beleika laukti ir tikėtis, kada palūkanos padidės, o ir patiems kantriausiems palinkėti kantrybės ir kad nepabostų laukti.