Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Naudojantis antros pakopos pensijų kaupimo sistema gaunate galimybę papildomai kaupti senatvei. Nusprendus dalyvauti antrosios pakopos pensijų kaupime, dalis socialinio draudimo įmokų (kurios yra mokamos „Sodrai“), yra tiesiog nukreipiama į asmens sąskaitą jo išsirinktame pensijų fonde. Tokiu atveju, sulaukęs pensijos, asmuo gaus ne tik pensiją iš „Sodros“, bet dar ir iš savo sutaupytų pinigų.

Šioje pensijų kaupimo sistemoje patariama pradėti dalyvauti jau nuo pat jaunystės (privaloma būti dirbančiam ir mokėti pensijos draudimo įmokas). Tačiau galima pradėti ir vėliau, svarbu, kad asmenys būtų dar nesulaukę pensijinio amžiaus ir draudžiami soc. pensijų draudimu.

Kaupiamos pensijos dydis tiesiogiai priklauso nuo atlyginimo dydžio, kaupimo laikotarpio trukmės, priklausomai nuo to, ar kaupimas yra su papildoma valstybės biudžeto įmoka ar asmens įmoka bei nuo investavimo sėkmingumo (pajaminingumo). Taigi, kuo didesnis asmens gaunamas atlyginimas ir kuo ilgesnis kaupimo laikotarpis, tuo sukaupta pensijos suma yra didesnė.

Kaip viskas vyksta toliau? Jums kiekvieną mėnesį pervedus lėšų pensijos kaupimo fondą, jie yra investuojami. Už juos yra įsigijama, pavyzdžiui, vertybiniai popieriai ar kt., tuomet gaunamos palūkanos. Už šias vėl įsigijama vertybinių popierių ar pan. Iš šių sukauptų lėšų bus mokama senatvės pensija, todėl svarbu neapsirkti renkantis pensijų fondą, kadangi norisi, kad lėšos būtų investuojamos teisingai ir didėtų.

Taigi, kaip pasirinkti tinkamą pensijų kaupimo fondą? Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į kaupimo trukmę: kuo laikotarpis ilgesnis, galima rinktis daugiau rizikos reikalaujantį pensijos investavimo fondą, nes tikėtina, kad esant ilgam laikotrpiui, jis duos teigiamą naudą. Tuo tarpu, kai laikotarpis yra neilgas ( sakykime 5 ar 10 metų iki pensijos) galima rinktis ir mažiau rizikingą būdą. Kaupimo laikotarpis aktualus dar ir todėl, kad atsižvelgus į jį galima pasirinkti fondą, kuris taikys palankiausius mokesčius. Pavyzdžiui, kai kaupiama ilgą laikotarpį, tuomet reikia ieškoti fondo, kuris taiko kuo įmonoma mažesnį mokestį nuyo sukauptų lėšų, o kai žadama kaupti trumpą laikotrpį, reikia rasti fondą, kuriame taikomi mažesni mokesčiai. Kitas svarbus dalykas – pensijų fondo pelningumas. Svarbu jį įvertinti ir pasirinkti gerą variantą. Renkantis reikia atsižvelgti ne tik į paskutinių metų duomenis, o keleto metų atgal.

Ir vis dėl to, jeigu atsitiko taip, kad, Jūsų manymu, pasirinkote netinkamą pensijų fondą, jį galima pakeisti. Tačiau perėjimas į kitą pensijų fondą gali kainuoti (tai priklausys nuo to fondo taisyklių). Paprastai šios išlaidos (pinigų pervedimo ir sąskaitos uždarymo) būna ne didesnės, nei 0,05 % dydžio, nuo pervedamų piniginių lėšų.

Sparčiai populiarėjant antrosios pakopos pensijų kaupimui, stengiamasi, kad pensijų kaupimo bendrovių veikla būtų patikima, skaidri ir saugi. Tuo rūpinasi Lietuvos bankas, kuris tikrina bendrovių įvairiapusį pasirengimą pensijų kaupimui, išduodamas licencijas ar leidimus vykdyti šią veiklą.


Naujiausi straipsniai

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui suteikia galimybę imti ir naudotis jau šiandien, o mokėti vėliau, po truputį. Šiuo metu lizingą automobiliui gali duoti daugelis Lietuvos bankų: „Swedbank“, „DNB“ bankas, „Danske“ bankas, „Nordea“, „Medicinos“ ir kt. ir ne bankai – „Toyota“ lizingas, „Wolkswagen“ lizingas, „Hyundai“ lizingas ir t.t.   Daugelis lizingą suteikia naujiems automobiliams, tačiau pasidomėjus yra galimybė lizingą gauti ir naudotam automobiliui.

Kalėdų karštinės ypatumai

Kalėdų karštinės ypatumai

Atrodo dar visai neseniai lankėme savo mirusiųjų artimųjų kapus, degėme ant jų žvakutes. O dabar, dar net neprasidėjus gruodžio mėnesiui, visi ženklai byloja apie ateinančias Kalėdas: gatvėse daugėja žybsinčių lempučių, pradedamos puošti eglutės, vos įžengus į prekybos centrą „pasitinka“ kalėdinė muzika, čia jau pilna kalėdinių papuošimų, blizgučių, paruoštų dovanų ir t.t.  Atrodo, kad prekybos centrai konkuruoja tarpusavyje ir Kalėdinę prekybą kiekvienais metais pradeda vis anksčiau.

Pensijos kaupimas

Pensijos kaupimas

Prasidėjus pensijų reformoms visi pradėjo nerimauti dėl savo ateities. Žmones pradėjo gąsdinti mintis, kad atėjus pensijiniam amžiui, jiems gali tekti skursti, kadangi jie tegaus tik 30 -40 procentų dydžio pensijas, nuo dabartinių savo pajamų. Tokio dydžio yra Lietuvos Valstybinio socialinio draudimo pensija. Ji yra tikrai nedidelė, kadangi žmogus visą gyvenimą gavęs normalų atlyginimą, atėjus pensijai, nemokės iš tokio kiekio pinigų pragyventi. Vadinasi, reikia galvoti, kaip gauti didesnę pensiją?

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

Kredito rizika

Kredito rizika

Dabar gauti kreditą yra lengviau nei nueiti iki parduotuvės. Tačiau, nereikia pamiršti, kad gauti yra viena, o kai reikia jį atiduoti, dažnam iškyla sunkumų, kadangi prieš imant nebuvo pagalvota apie grėsmę ir įsipareigojimus. Kredito rizika – vadinama tokia rizika, kai viena iš sandorio šalių (dažniausiai pasiskolinęs asmuo ar įmonė) gali tapti nemokia, tuo trapu antroji pusė dėl to patiria didelių nuostolių.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!