Pensijų fondai išsaugojo sukaupto turto vertę net ir vyraujant neigiamoms nuotaikoms finansų rinkose

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Daugumos Lietuvoje veikiančių II pakopos pensijų fondų grąža per 2015 m. tris ketvirčius buvo teigiama, o vidutinis investicinio vieneto vertės pokytis sudarė 0,11 proc. Nuo metų pradžios II pakopos pensijų fondų grynųjų aktyvų vertė padidėjo 134,89 mln. ir sudarė 2,001 mlrd. Eur.

„Smarkus akcijų kainų mažėjimas Kinijos rinkoje ir neramumai Europos bei pasaulio finansų rinkose lėmė tai, kad didžiosios dalies II pakopos pensijų fondų vienetų vertės trečiąjį ketvirtį mažėjo. Tačiau dėl itin sėkmingos metų pradžios daugumos II pakopos pensijų fondų grąža per šių metų devynis mėnesius yra teigiama“, – sako Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų analizės skyriaus vyresnysis specialistas.

Per 2015 m. devynis mėnesius teigiamą grąžą uždirbo 16 iš 24 Lietuvoje veikusių II pakopos pensijų fondų. Labiausiai didėjo į obligacijas investuojančių (konservatyvaus investavimo) pensijų fondų grupės investicinių vienetų vertė – 0,90 proc. Mažos akcijų dalies pensijų fondų investicinių vienetų vertės augimas buvo mažesnis – 0,77 proc., kitų fondų grupių vienetų vertės mažėjo: vidutinės akcijų dalies – 0,27, o akcijų pensijų fondų – 0,39 proc.

2015 m. rugsėjo 30 d. II pakopos pensijų fonduose pensiją kaupė 1,20 mln. dalyvių.

III pakopos pensijų fondų investicinių vienetų vertė per apžvelgiamą laikotarpį sumažėjo vidutiniškai 0,58 proc., tačiau valdomas turtas dėl padidėjusių įmokų į fondus išaugo 4,65 mln. Eur – iki 52,16 mln. Eur. Trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje veikė dvylika III pakopos pensijų fondų, juose papildomą pensiją kaupė 45,5 tūkst. dalyvių. Per šių metų devynis mėnesius penkių III pakopos pensijų fondų grąža buvo teigiama, septynių – neigiama.

Šaltinis: Lietuvos Bankas


Naujiausi straipsniai

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Anksčiau banko indėliai buvo puiki priemonė saugiai laikyti savo santaupas banke, dar papildomai už tai uždirbant (gaunant palūkanas), tačiau tie laikai baigėsi. Dabar pinigus laikyti banko indėliuose tampa mažų mažiausiai nuostolinga ir žmonėms nebelieka prasmės juose laikyti savo santaupų. Tenka ieškoti kitų alternatyvų, kurios labiau atsipirktų, nei banko indėlių siūlomos „palūkanos“.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Investavimas į nekilnojamą turtą

Investavimas į nekilnojamą turtą

Dar viena investavimo rūšis – investavimas į nekilnojamąjį turtą. Norint pradėti investuoti į šią sritį reikia nemažo pradinio kapitalo, kadangi nekilnojamojo turto kainos gana didelės. Kainos priklauso nuo perkamo turto būklės, jo geografinės padėties ir pan. Normalu, kad nekilnojamas turtas kaime ar mažame miestelyje kainuos žymiai mažiau negu šalies didmiestyje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt.). Prieš įsigyjant bet kokį nekilnojamąjį turtą reikia išmanyti ir pasidomėti turto vertinimu, finansiniu svertu, likvidumu ir įsigijimo finansavimu.

Informacija apie finansų maklerių kvalifikacinius egzaminus

Informacija apie finansų maklerių kvalifikacinius egzaminus

Lietuvos bankas reguliariai organizuoja finansų maklerių kvalifikacinius egzaminus. Egzaminų datos ir kita egzaminą norintiems laikyti asmenims reikalinga informacija skelbiama Lietuvos banko interneto svetainės Skyrelio „Priežiūra“ poskyryje „Pranešimai ir naujienos“.

Finansų maklerio licencijos yra trijų rūšių:

Draudimas internetu

Draudimas internetu

Didėjant gyvenimo tempui žmonės tampa vis rūpestingesni, daugelis rūpinasi ne tik savo, bet ir kitų saugumu, siekia užsitikrinti ateitį ne tik sau, bet ir savo artimiems žmonėms, šeimai. Todėl jie renkasi draudimą – sveikatos, gyvybės, būsto, automobilio ir t.t.  Taupydami savo laiką, daugelį iš šių draudimų jie užsisako tiesiog internetu.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!