Elektros taupymas namuose

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Elektros taupymas namuose

Turbūt daugeliui iš mūsų yra tekę pastebėti didėjančias (arba dideles) sąskaitas už elektros energiją. Tačiau, ar mes susimąstome, ką daryti, kad šios sąskaitos būtų mažesnės? Kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą savo namuose? Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis neabejotinai sumažinsite savo mokesčius už elektros energiją.

Visų pirma, patariama, nenaudoti prietaisų (tarp jų ir prailgintuvus) tuomet, kai jie yra nereikalingi, išeinant iš namų patariama visuomet juos išjungti, kadangi jie, esant budėjimo rėžimui, sunaudoja apie 25 proc. elektros energijos. Kitas patarimas susijęs su šaldytuvu – reikia laiku jį išvalyti ir neleisti prišalti kamerai. Tai svarbu todėl, kad apšalęs ir apledijęs šaldytuvas pradeda intensyviau „dirbti“, todėl ir sunaudoja daugiau elektros energijos Taigi, kai tik pastebite, jog šaldytuvo kamera apšalo, nepatingėkite, atlaidinkite jį ir džiaugsitės rezultatais. Taip pat patariama, naudoti kuo mažesnį šalčio lygį, nes tai padės sunaudoti mažiau elektros energijos. Sutaupyti galima ir anksčiau (maždaug 5 minutėmis) išjungiant viryklę, ji tebebus karšta ir maistas toliau kais. Naudojantis skalbimo mašina patariama skalbti kuo mažesnėje temperatūroje. Geriausia skalbti savaitės pabaigoje, kai prisikaupia drabužių ir stengtis, kad ji būtų pilna.

Ilgėjant vakarams ir trumpėjant dienoms, daugiau tenka naudotis dirbtine šviesa. Norint sutaupyti ties šiuo aspektu patariama vietoj įprastų kaitrinių lempučių naudoti halogenines lemputes (sutaupysite iki 30 proc.), elektrą taupančių (sutaupysite iki 80 proc.), LED lemputes arba šviesos diodus (sutaupysite iki 80 – 90 proc.).

Naudojantis šias patarimais, Jūs neabejotinai sutaupysite elektros energijos, dėl to gausite mažesnes sąskaitas.

Pozicija: 
Home [Aktualijos]


Naujiausi straipsniai

Centrinis bankas ir jo funkcijos

Centrinis bankas ir jo funkcijos

Kiekviena valstybė turi savo šalies centrinį banką. Turtingesnės šalys (Lietuva taip pat) turi nepriklausomus nuo savo valstybės centrinius bankus. Centriniai bankai gali būti vieši arba privatūs, tai priklauso nuo valstybės. Skirtumas tarp jų  yra tai, kad privatūs bankai ima nacionalinės valiutos palūkanas iš mokesčių mokėtojų, o tuo tarpu vieši – neima.

Centrinis bankas yra apibrėžiamas kaip institucija, kuri gamina valiutą. Be šito, jis dar atsakingas už palūkanų kontrolę ir pinigų tiekimo kontrolę (kitaip dar – infliaciją).

Kredito unijų sistemos reformos detalės

Santrauka Šiame dokumente pateiktos siūlomų kredito unijų (KU) sektoriaus pagrindinių reformos krypčių konkrečios detalės. Taip siekiama išgryninti reikalingus žingsnius šios reformos tikslų įgyvendinimui ir inicijuoti siūlomus pakeitimus įgyvendinantį įstatymų leidybos procesą. Manome, kad įstatymiškai įtvirtinus ir per protingą pereinamąjį laikotarpį įgyvendinus dokumente pateiktus pasiūlymus, būtų reikšmingai sustiprintos Lietuvoje veikiančios kredito unijos, kartu sukuriant prielaidas tvariai ir sėkmingai šio sektoriaus veiklai ateityje.

Gyvenimo aprašymo pavyzdys

 

Visiems, ieškantiems darbo, reikia parašyti savo gyvenimo aprašymą (CV) tam, kad darbdavys galėtų matyti visą to žmogaus biografiją ir žinoti, ar tas žmogus yra tinkamas į siūlomą darbo poziciją ar ne. Todėl kiekvienas kandidatas turi stengtis parašyti kuo geresnį CV, atitinkantį būtent tą darbą į kurį pretenduoja, darbo skelbime ir CV turi atitikti raktiniai žodžiai. Jeigu skubiai ieškote darbo ir siunčiate CV į įvairias įmones, nedarykite klaidos siųsdami identišką CV, Jūs turite kiekvieną iš jų pakeisti pagal tos įmonės darbo specifiką.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Finansinio stabilumo stebėsena

Patikima ir saugi finansų sistema yra svarbus veiksnys, užtikrinantis ilgalaikį ir tvarų ekonomikos augimą. Pagrindinis Lietuvos banko tikslas – palaikyti kainų stabilumą, tačiau moderni centrinė bankininkystė sunkiai įsivaizduojama be patikimo ir veiksmingo mokėjimo ir vertybinių popierių atsiskaitymo sistemų bei visos šalies finansų sistemos veikimo.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!