Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Elektros taupymas namuose

Elektros taupymas namuose

Turbūt daugeliui iš mūsų yra tekę pastebėti didėjančias (arba dideles) sąskaitas už elektros energiją. Tačiau, ar mes susimąstome, ką daryti, kad šios sąskaitos būtų mažesnės? Kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą savo namuose? Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis neabejotinai sumažinsite savo mokesčius už elektros energiją.

Visų pirma, patariama, nenaudoti prietaisų (tarp jų ir prailgintuvus) tuomet, kai jie yra nereikalingi, išeinant iš namų patariama visuomet juos išjungti, kadangi jie, esant budėjimo rėžimui, sunaudoja apie 25 proc. elektros energijos. Kitas patarimas susijęs su šaldytuvu – reikia laiku jį išvalyti ir neleisti prišalti kamerai. Tai svarbu todėl, kad apšalęs ir apledijęs šaldytuvas pradeda intensyviau „dirbti“, todėl ir sunaudoja daugiau elektros energijos Taigi, kai tik pastebite, jog šaldytuvo kamera apšalo, nepatingėkite, atlaidinkite jį ir džiaugsitės rezultatais. Taip pat patariama, naudoti kuo mažesnį šalčio lygį, nes tai padės sunaudoti mažiau elektros energijos. Sutaupyti galima ir anksčiau (maždaug 5 minutėmis) išjungiant viryklę, ji tebebus karšta ir maistas toliau kais. Naudojantis skalbimo mašina patariama skalbti kuo mažesnėje temperatūroje. Geriausia skalbti savaitės pabaigoje, kai prisikaupia drabužių ir stengtis, kad ji būtų pilna.

Ilgėjant vakarams ir trumpėjant dienoms, daugiau tenka naudotis dirbtine šviesa. Norint sutaupyti ties šiuo aspektu patariama vietoj įprastų kaitrinių lempučių naudoti halogenines lemputes (sutaupysite iki 30 proc.), elektrą taupančių (sutaupysite iki 80 proc.), LED lemputes arba šviesos diodus (sutaupysite iki 80 – 90 proc.).

Naudojantis šias patarimais, Jūs neabejotinai sutaupysite elektros energijos, dėl to gausite mažesnes sąskaitas.

Pozicija: 
Home [Aktualijos]