III pakopos pensijų fondų turtas 2015 m. padidėjo trečdaliu

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Lietuvoje veikiantiems III pakopos pensijų fondams 2015-ieji buvo itin sėkmingi. Valdomas turtas padidėjo trečdaliu, beveik penktadaliu išaugo tokiuose fonduose pensiją kaupiančių dalyvių skaičius. Priešingos tendencijos stebimos investicinių fondų rinkoje: turto vertė mažėjo, kaip ir dalyvių skaičius.

„Skirtingų III pakopos pensijų fondų rezultatai skiriasi dėl svyravimų pasaulio finansų rinkose, tačiau bendras sektoriaus rezultatas labai geras. Džiugu, kad kasmet vis daugiau asmenų nusprendžia pasinaudoti papildomomis pensijų kaupimo galimybėmis ir dalį lėšų paskiria papildomam savanoriškam pensijų kaupimui. Tokie sprendimai rodo, kad asmenys atsakingai rūpinasi savo ateitimi“, – teigia Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Audrius Šilgalis.

Papildomo savanoriško kaupimo pensijų fondų valdomas turtas per 2015 m. padidėjo 29,34 proc. ir gruodžio pabaigoje sudarė 61,55 mln. Eur.

Didžiosios dalies fondų vienetų vertės 2015 m. didėjo, vidutiniškai 3,6 proc. Daugiausia augo akcijų pensijų fondų vienetų vertė – vidutiniškai 4,8 proc., mišraus investavimo fondų vertė kilo mažiau – 3,3, obligacijų – 1,7 proc.

Didžiausią III pakopos PF investicijų dalį, t. y. 47,22 proc., sudarė investicijos į akcijas ir akcijų kolektyvinio investavimo subjektus (KIS). Investicijos į vyriausybės vertybinius popierius sudarė 29,22 proc., įmonių skolos vertybiniams popieriams ir skolos vertybinių popierių KIS teko 10,79 proc.

2015 m. pabaigoje Lietuvoje iš viso veikė 12 papildomo savanoriško pensijų kaupimo fondų. Jų dalyvių skaičius per 2015 m. padidėjo 18,53 proc. ir gruodžio pabaigoje siekė 47 333.

Lietuvoje įsteigtų KIS skaičius 2015 m. pabaigoje buvo 20, per metus jų dalyvių skaičius sumažėjo 9,97 proc. – iki 13 787.

2015 m. bendra Lietuvos KIS turto vertė sumažėjo 13,13 proc. ir metų pabaigoje siekė 226,46 mln. Eur. Nors fondų investicinė veikla buvo sėkminga, fondų skaičiaus mažėjimas ir didesnis vienetų išpirkimas nei jų išplatinimas lėmė bendrą valdomo turto sumažėjimą.

Vidutiniškai KIS vienetų vertė 2015 m. didėjo 4,2 proc. Akcijų KIS vienetų vertės didėjo 4,2 proc., mišraus investavimo KIS – 3,4 proc., skolos vertybinių popierių KIS – 6,6 proc.

Kaip alternatyvą Lietuvoje registruotiems KIS investuotojai renkasi užsienio fondus. 2015 m. pabaigoje Lietuvoje buvo platinami 55 užsienyje registruoti KIS, turintys 333 subfondus. Lietuvoje išplatintų užsienio KIS vienetų vertė buvo 386,56 mln. Eur, per metus valdomo turto vertė padidėjo 14,94 proc. – 50,23 mln. Eur. Į tokius fondus buvo investavę 50,76 tūkst. dalyvių, o jų skaičius per metus padidėjo 15,80 proc.

Šaltinis: Lietuvos bankas


Naujiausi straipsniai

Pinigų valdymas

Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Europos Centrinis Bankas: Lietuvoje sėkmingai baigtas perėjimas prie euro

  • 2015 m. sausio 15 d. pasibaigė laikotarpis, kai buvo galima atsiskaityti ir litais, ir eurais.
  • Lietuvos bankas litų banknotus ir monetas į eurus keis neribotą laiką.

Šiandien pasibaigus dviem savaitėms, kai atsiskaityti buvo galima ir litais, o grąža buvo atiduodama eurais, eurai tapo vienintele teisėta mokėjimo priemone Lietuvoje. Taip buvo baigtas daug mėnesių trukęs Lietuvos institucijų, padedant Eurosistemai ir Europos Komisijai, pasirengimas naujajai valiutai.

Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

Esant greitam gyvenimo tempui, neverta laiko gaišti ten, kur jį galima sutaupyti. Vienas iš tokių laiko taupymo būdų – naudojimasis internetine bankininkyste. Tai puikus būdas taupyti laiką kadangi norint atlikti paprasčiausias, su finansais susijusias operacijas, tektų keliauti į bankus ir ten laiką gaišti laukiant eilėse,  naudojantis internetine bankininkyste visa tai galima atlikti pačiam, sėdint namuose, prie kompiuterio. Šiuo metu galimybę naudotis internetine bankininkyste gali pasiūlyti kiekvienas bankas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!