III pakopos pensijų fondų turtas 2015 m. padidėjo trečdaliu

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Lietuvoje veikiantiems III pakopos pensijų fondams 2015-ieji buvo itin sėkmingi. Valdomas turtas padidėjo trečdaliu, beveik penktadaliu išaugo tokiuose fonduose pensiją kaupiančių dalyvių skaičius. Priešingos tendencijos stebimos investicinių fondų rinkoje: turto vertė mažėjo, kaip ir dalyvių skaičius.

„Skirtingų III pakopos pensijų fondų rezultatai skiriasi dėl svyravimų pasaulio finansų rinkose, tačiau bendras sektoriaus rezultatas labai geras. Džiugu, kad kasmet vis daugiau asmenų nusprendžia pasinaudoti papildomomis pensijų kaupimo galimybėmis ir dalį lėšų paskiria papildomam savanoriškam pensijų kaupimui. Tokie sprendimai rodo, kad asmenys atsakingai rūpinasi savo ateitimi“, – teigia Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Audrius Šilgalis.

Papildomo savanoriško kaupimo pensijų fondų valdomas turtas per 2015 m. padidėjo 29,34 proc. ir gruodžio pabaigoje sudarė 61,55 mln. Eur.

Didžiosios dalies fondų vienetų vertės 2015 m. didėjo, vidutiniškai 3,6 proc. Daugiausia augo akcijų pensijų fondų vienetų vertė – vidutiniškai 4,8 proc., mišraus investavimo fondų vertė kilo mažiau – 3,3, obligacijų – 1,7 proc.

Didžiausią III pakopos PF investicijų dalį, t. y. 47,22 proc., sudarė investicijos į akcijas ir akcijų kolektyvinio investavimo subjektus (KIS). Investicijos į vyriausybės vertybinius popierius sudarė 29,22 proc., įmonių skolos vertybiniams popieriams ir skolos vertybinių popierių KIS teko 10,79 proc.

2015 m. pabaigoje Lietuvoje iš viso veikė 12 papildomo savanoriško pensijų kaupimo fondų. Jų dalyvių skaičius per 2015 m. padidėjo 18,53 proc. ir gruodžio pabaigoje siekė 47 333.

Lietuvoje įsteigtų KIS skaičius 2015 m. pabaigoje buvo 20, per metus jų dalyvių skaičius sumažėjo 9,97 proc. – iki 13 787.

2015 m. bendra Lietuvos KIS turto vertė sumažėjo 13,13 proc. ir metų pabaigoje siekė 226,46 mln. Eur. Nors fondų investicinė veikla buvo sėkminga, fondų skaičiaus mažėjimas ir didesnis vienetų išpirkimas nei jų išplatinimas lėmė bendrą valdomo turto sumažėjimą.

Vidutiniškai KIS vienetų vertė 2015 m. didėjo 4,2 proc. Akcijų KIS vienetų vertės didėjo 4,2 proc., mišraus investavimo KIS – 3,4 proc., skolos vertybinių popierių KIS – 6,6 proc.

Kaip alternatyvą Lietuvoje registruotiems KIS investuotojai renkasi užsienio fondus. 2015 m. pabaigoje Lietuvoje buvo platinami 55 užsienyje registruoti KIS, turintys 333 subfondus. Lietuvoje išplatintų užsienio KIS vienetų vertė buvo 386,56 mln. Eur, per metus valdomo turto vertė padidėjo 14,94 proc. – 50,23 mln. Eur. Į tokius fondus buvo investavę 50,76 tūkst. dalyvių, o jų skaičius per metus padidėjo 15,80 proc.

Šaltinis: Lietuvos bankas


Naujiausi straipsniai

Mokėjimų kortelės Lietuvos bankuose

Mokėjimų kortelės Lietuvos bankuose

Mokėjimo arba banko kortelė yra skirta atsiskaityti negrynaisiais pinigais už prekes ir paslaugas. Jos būna dviejų rūšių: kredito ir debeto kortelė. Jos viena nuo kitos skiriasi tuo, kad kreditinėje kortelėje nėra nustatyto kredito limito, o debetinėje yra t.y. žmogus gali išleisti tiek pinigų, kiek iš tikrųjų jis turi savo sąskaitoje.

Plačiau pakalbėsime apie šias mokėjimo korteles ir jų atliekamas funkcijas, daugelyje Lietuvos bankų.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Gyvenimo aprašymas

Gyvenimo aprašymas

Kiekvienas norintis susirasti darbą privalo parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kitaip dar vadinamą CV (curriculum vitae). Paprastai jame nurodoma pagrindinė informaciją apie darbo ieškantį žmogų, kurią peržvelgęs darbdavys gali nuspręsti ar kandidatas tinkamas jo siūlomai darbo pozicijai užimti ar ne. Jeigu kandidatas atitinka reikalavimus, jis pakviečiamas į darbo pokalbį su darbdaviu.

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!