Kaip taupyti šilumą?

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Langai. Visų pirma, yra patariama kiek įmanoma labiau užsisandarinti buto langus, bei balkono durų plyšius, kad neliktų tarpų pro kuriuos įeina šaltis ir išeina šiluma. Reikia pakeisti ir langų tarpines. Norint sumažinti šilumos išėjimą, patariama tarp lango stiklų įstatyti stiklą ar skaidrią plėvelę. Norint, kad šiluma išsilaikytų ir dieną, ir naktį, reikia stengtis ją išlaikyti, todėl nakčiai geriau užtraukti užuolaidas ar žaliuzes, o dienai jas kaip tik atitraukti, kad patalpas šildytų ir saulė. Jeigu yra įskilusių langų stiklų, juos būtina pakeisti.

Radiatoriai. Norint padidinti šilumos kiekį namuose, patariama nusipirkti izoliacinių medžiagos plokštelių, padengtų aliuminio folija arba šilumą atspindinčius ekranus, kuriuos reikia pritvirtinti už radiatorių. Tokių ekranų įrengimas padeda atspindėti net iki 90 % šilumos į patalpą. Toliau, kalbant apie radiatorius, patariama jų neužstatyti baldais, neuždengti užuolaidomis ir dažyti juos šviesia spalva. Tai padės padidinti šilumos kiekį namuose.

Patariama reguliariai valyti dulkes nuo radiatorių, kadangi jos sumažina šilumos atidavimą aplinkai.

Kambarių vėdinimas. Siekiant, kad kuo mažiau šilumos išeitų i namų juos vėdinant, patariama namus vėdinti atidarius kelis langus ir sudarius trumpam skersvėjį. Tokus trumpas vėdinimas padės pakankamai išvėdinti patalpą ir tuo pačiu išvengti drėgmės. Taigi, geriau yra vėdinti trumpai, bet intensyviai, negu ilgai , atidarius tarkim vieną langą.

Tai maži patarimai, kurie leis Jums sutaupyti daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pozicija: 
Home [Aktualijos]


Naujiausi straipsniai

Infliacija

Infliacija

Infliacija mūsų šalyje – Lietuvoje gana dažnas reiškinys, deja nedžiuginantis. Infliacija – apibrėžiama kaip nuolatinis bendras kainų lygio didėjimas, dėl kurio iššaukiamas piniginio vieneto perkamosios galios sumažėjimas. Kitaip tariant infliacija apibūdinama kaip kainų augimas ir pinigų nuvertėjimas.

Finansinė neištikimybė

Nors Lietuvoje dauguma sutuoktinių ir kartu gyvenančių nesusituokusių porų veda bendrą biudžetą: bendrai moka mokesčius bei rūpinasi kitomis išlaidomis, tačiau dažnai įvyksta taip, kad imama dėl pajamų ir išlaidų nebesutarti.  Todėl pastaruoju metu neretai girdimas terminas – finansinė neištikimybė. Tačiau ką tiksliai nusako ta finansinė neištikimybė? Tai vieno partnerio nepasitenkinimas kito finansine elgsena gali skatinti finansinę neištikimybę.

Paskolos palūkanų kitimas

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Kiekvieno iš mūsų šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be sąskaitos banke. Dabar ją turi ne tik dirbantys asmenys ar pensininkai, ji atidaroma ir vaikams (7 – 13 metų amžiaus) ir jaunuoliams (14 – 22 metų amžiaus). Taigi, norint turėti asmeninę banko sąskaitą, amžius –ne problema. Žinoma, vaikui vienam atkeliavus į banką dėl sąskaitos atidarymo, ji nebus suteikta, kadangi tam reikalingas tėvų sutikimas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!