Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kaip taupyti šilumą?

Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Langai. Visų pirma, yra patariama kiek įmanoma labiau užsisandarinti buto langus, bei balkono durų plyšius, kad neliktų tarpų pro kuriuos įeina šaltis ir išeina šiluma. Reikia pakeisti ir langų tarpines. Norint sumažinti šilumos išėjimą, patariama tarp lango stiklų įstatyti stiklą ar skaidrią plėvelę. Norint, kad šiluma išsilaikytų ir dieną, ir naktį, reikia stengtis ją išlaikyti, todėl nakčiai geriau užtraukti užuolaidas ar žaliuzes, o dienai jas kaip tik atitraukti, kad patalpas šildytų ir saulė. Jeigu yra įskilusių langų stiklų, juos būtina pakeisti.

Radiatoriai. Norint padidinti šilumos kiekį namuose, patariama nusipirkti izoliacinių medžiagos plokštelių, padengtų aliuminio folija arba šilumą atspindinčius ekranus, kuriuos reikia pritvirtinti už radiatorių. Tokių ekranų įrengimas padeda atspindėti net iki 90 % šilumos į patalpą. Toliau, kalbant apie radiatorius, patariama jų neužstatyti baldais, neuždengti užuolaidomis ir dažyti juos šviesia spalva. Tai padės padidinti šilumos kiekį namuose.

Patariama reguliariai valyti dulkes nuo radiatorių, kadangi jos sumažina šilumos atidavimą aplinkai.

Kambarių vėdinimas. Siekiant, kad kuo mažiau šilumos išeitų i namų juos vėdinant, patariama namus vėdinti atidarius kelis langus ir sudarius trumpam skersvėjį. Tokus trumpas vėdinimas padės pakankamai išvėdinti patalpą ir tuo pačiu išvengti drėgmės. Taigi, geriau yra vėdinti trumpai, bet intensyviai, negu ilgai , atidarius tarkim vieną langą.

Tai maži patarimai, kurie leis Jums sutaupyti daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pozicija: 
Home [Aktualijos]