Kaupimas vaikų ateičiai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kaupimas vaikų ateičiai

Atsiradus atžalai tėvai pradeda galvoti apie pinigų kaupimą jo ateičiai. Jie žino, kad tuo reikia pasirūpinti iš anksto t.y. kol dar vaikas mažas, nes kai pinigų jau reikės, bus per vėlu. Daugelio tėvų tikslas – sukaupti pakankamą pinigų sumą vaikų mokslams – Lietuvoje ar užsienyje.

Geriausia, kad pinigai būtų kaupiami reguliariai t.y. kiekvieną mėnesį būtų atidedama po tam tikrą pinigų sumą, pavyzdžiui, 100 litų. Tokiu atveju, kai vaikui sueis 18 metų jau būsite sukaupę virš 21 tūkst. litų, o dar papildomai bus priskiačiuotos palūkanos. Taigi, net ir nedidelė pinigų suma kiekvieną mėnesį ateityje gali būti didelė.

Kaupdami pinigus vaikų ateičiai tėvai tai daro naudodami įvairias priemones: kaupiamuosius indėlius, vaikų fondus, kaupiamuosius vaikų gyvybės draudimus, investicinius gyvybės draudimus ir pan. Kiekvienas kaupia kaip išmano ir pasirenka jam priimtiniausią taupymo būdą. Trumpai aptarkime šiuos taupymo būdus.

Pinigų kaupimas vaikų kaupiamąjame fonde leis Jums visą laiką jaustis saugiai, nes tai saugus pinigų laikymo ir kaupimo būdas. Tačiau, šio kaupimo būdo minusas yra tas, kad pinigų vertė gali sumažėti dėl infliacijos. Kitas būdas – kaupiamieji indėliai. Tai dažniausiai pasirenkamas būdas taupyti vaikų ateičiai. Jis yra saugus, kadangi indėliai Lietuvoje yra apdrausti valstybės. Tuo tarpu investiciniai fondai – pasirenkami kiek rečiau dėl rizikos (riziką prisiima draudėjas) prarasti pinigus. Tačiau, kur yra rizika, ten yra ir galimybė gauti daugiau. Taigi sėkmės atveju pinigai gerokai padidėja. Šį taupymo būdą vertą rinktis tiems, kurie nebijo rizikuoti ir turi šaltus nervus.

Dėl siekio greitu metu Lietuvoje įvesti eurą, verta pasidomėti kokia valiuta kaupti pinigus vaikų ateičiai. Galbūt kaupimas litais būtų nuostolingas ir tai geriau dayti eurais?

Taigi, visų piuma pinigus vaikų ateičiai patariama kaupti nuo pat gimimo ir tai daryti reguliariai, o siekiant išsirinkti sau tinkamiausią kaupimo būdą, atitinkantį siekius ir galimybes, visada verta pasikonsultuoti su specialistais.

 


Naujiausi straipsniai

Banko kortelės vaikams

Banko kortelės vaikams

Vaikus pradėti pratinti prie pinigų reikia jau nuo pat mažens. Vieni tėvai tam duoda kišenpinigių grynaisiais pinigais, kiti atidaro banko sąskaitą ir suteikia galimybę vaikui naudotis mokėjimo kortele. Tačiau nepatariama pamokas apie pinigus pradėti būtent nuo antrojo etapo.  Reikia, kad vaikas suprastų, kas tai yra tikri pinigai, kaip jie išleidžiami ir pan. Todėl, visų pirma, vaikas turi susipažinti su tikrais pinigais, ir kai jau matote, kad jam sekasi su jais tvarkytis, galite atidaryti sąskaitą jo vardu ir leisti jam naudotis mokėjimo kortele.

Valstybės remiama paskola studentams

Valstybės remiama paskola studentams

Šiuo metu studijuoti gali bet kuris norintis, nepriklausomai nuo jo materialinės padėties, kadangi Valstybinis studijų fondas studentams teikia valstybės remiamas paskolas. Tai ganėtinai džiugi žinia tiems, kurie iš tiesų nori įgyti išsilavinimą, tačiau neturi tam lėšų ar kas galėtų juos išlaikyti studijų metu (tėvų ar senelių). Šias paskolas studijoms gali gauti studentai, mokantys pilną studijų kainą  ar jos dalį.

Taigi, valstybės remiamos paskolos yra trijų rūšių:

Paskola įkeičiant automobilį

Paskola įkeičiant automobilį

Dažnai atsitinka taip, kad prireikia pinigų (trūksta iki algos, sugenda šaldytuvas, skalbyklė ar kt.), o paprastą paskolą gauti nėra taip paprasta (ypatingai, kai nėra oficialių pajamų). Tokiu atveju gali pagelbėti paskola su užstatu. Pastaruoju metu labai paplito (išpopuliarėjo) paskolos įkeičiant automobilį (arba motociklą, mikroautobusą, autobusą turistinį namelį, miško techniką ar žemės ūkio techniką), kadangi nereikia nurodyti savo pastovių pajamų dydžio.

Aukštojo mokslo kaina

Aukštojo mokslo kaina

Visi tėvai nori, kad jų vaikus lydėtų šviesi ateitis, todėl jie siekia, kad jų vaikai baigę vidurinę mokyklą stotų mokytis, įgytų aukštąjį išsilavinimą ir susirastų gerą darbą. Tačiau ar visi jie įsivaizduoja, kokia yra tikroji aukštojo mokslo kaina? Juk į tą kainą įeina ne tik pačių studijų kaina, bet dar ir pragyvenimo išlaidos (jos ypatingai padidėja studijuojant kitame mieste, nei gyvena tėvai), mokymosi priemonės, transporto išlaidos ir pan. Taigi, norint išleisti vaikus į mokslus tėvams reikia stipriai „papurtyti“ savo pinigines.

Periodiniai mokėjimai

Periodiniai mokėjimai

Pastaruoju metu periodinius mokėjimus renkasi vis daugiau vartotojų, kadangi tai puikus būdas nesudėtingai valdyti savo finansus. Periodiniu mokėjimo pavedimu yra vadinamas nurodymas bankui pervesti pinigus ten, kur nurodė klientas, tam tikru periodiškumu (dažniausiai kas mėnesį). Iš dalies periodiniai mokėjimai yra panašūs į tiesioginį debetą, tačiau jie skiriasi tuo, kad yra nauojami kitokioms paskirtims.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!