Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kaupimas vaikų ateičiai

Kaupimas vaikų ateičiai

Atsiradus atžalai tėvai pradeda galvoti apie pinigų kaupimą jo ateičiai. Jie žino, kad tuo reikia pasirūpinti iš anksto t.y. kol dar vaikas mažas, nes kai pinigų jau reikės, bus per vėlu. Daugelio tėvų tikslas – sukaupti pakankamą pinigų sumą vaikų mokslams – Lietuvoje ar užsienyje.

Geriausia, kad pinigai būtų kaupiami reguliariai t.y. kiekvieną mėnesį būtų atidedama po tam tikrą pinigų sumą, pavyzdžiui, 100 litų. Tokiu atveju, kai vaikui sueis 18 metų jau būsite sukaupę virš 21 tūkst. litų, o dar papildomai bus priskiačiuotos palūkanos. Taigi, net ir nedidelė pinigų suma kiekvieną mėnesį ateityje gali būti didelė.

Kaupdami pinigus vaikų ateičiai tėvai tai daro naudodami įvairias priemones: kaupiamuosius indėlius, vaikų fondus, kaupiamuosius vaikų gyvybės draudimus, investicinius gyvybės draudimus ir pan. Kiekvienas kaupia kaip išmano ir pasirenka jam priimtiniausią taupymo būdą. Trumpai aptarkime šiuos taupymo būdus.

Pinigų kaupimas vaikų kaupiamąjame fonde leis Jums visą laiką jaustis saugiai, nes tai saugus pinigų laikymo ir kaupimo būdas. Tačiau, šio kaupimo būdo minusas yra tas, kad pinigų vertė gali sumažėti dėl infliacijos. Kitas būdas – kaupiamieji indėliai. Tai dažniausiai pasirenkamas būdas taupyti vaikų ateičiai. Jis yra saugus, kadangi indėliai Lietuvoje yra apdrausti valstybės. Tuo tarpu investiciniai fondai – pasirenkami kiek rečiau dėl rizikos (riziką prisiima draudėjas) prarasti pinigus. Tačiau, kur yra rizika, ten yra ir galimybė gauti daugiau. Taigi sėkmės atveju pinigai gerokai padidėja. Šį taupymo būdą vertą rinktis tiems, kurie nebijo rizikuoti ir turi šaltus nervus.

Dėl siekio greitu metu Lietuvoje įvesti eurą, verta pasidomėti kokia valiuta kaupti pinigus vaikų ateičiai. Galbūt kaupimas litais būtų nuostolingas ir tai geriau dayti eurais?

Taigi, visų piuma pinigus vaikų ateičiai patariama kaupti nuo pat gimimo ir tai daryti reguliariai, o siekiant išsirinkti sau tinkamiausią kaupimo būdą, atitinkantį siekius ir galimybes, visada verta pasikonsultuoti su specialistais.