Pinigų taupymo patarimai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigų taupymo patarimai

Taupymas – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Ne veltui sakoma: „taupo ir turtuoliai“. Šiame straipsnyje pateiksime keletą paprastų, bet labai naudingų patarimų, padėsiančių taupyti.

1. Laiku mokėti sąskaitas. Visas gautas sąskaitas (vanduo, elektra, dujos, šildymas, televizija, internetas, mobilusis telefonas ir kt.) apmokėkite iki mėnesio galo. Jokiu būdu neatidėkite to kitam mėnesiui, galvodami, kad „bus lengviau“. Tai tik savęs apgaudinėjimas. Gali būti priešingai – blogiau, kadangi už laiku nesumokėtas sąskaitas gali būti skaičiuojami delspinigiai.

2. Nieko nepirkite pagauti impulsyvumo. Jeigu parduotuvėje pamatėte nuostabią suknelę ar kitą daiktą, kurį norite nusipirkti tuojau pat, pagalvokite, ar jos Jums tikrai reikia. Patariama palaukti 24 val. (parą), kadangi per šį laikotarpį praeina emocijos ir galite realiai įvertinti esamą situaciją, nuspręsti ar nusižiūrėto daikto iš tiesų reikia, o gal tai buvo tiesiog impulsyvi užgaida. Nustatyta, kad impulsyviems pirkiniams žmonės išleidžia daug pinigų, o naudos iš jų būna mažai, nes po kurio laiko jie suvokia, kad įsigijo visiškai nereikalingą ir nenaudingą daiktą.

3. Maistą gaminti namuose. Pusryčių, pietų ir vakarienės valgymas kavinėse smarkiai paplonina pinigines, todėl turėtumėte stengtis gaminti namuose. Deja, daugelis dirbančiųjų teigia, kad tam neturi laiko. Tačiau reikėtų bent mėnesį pamėginti atrasti tam laiko ir labai nustebsite, kiek galima sutaupyti.

Patariama maisto gamintis kiek daugiau ir kartas nuo karto atsinešti pietus į darbą iš namų, tai taip pat padeda sutaupyti.

4. Sudaryti pirkinių sąrašus. Tai puiki priemonė siekiant išleisti mažiau, perkant tik tai kas yra reikalinga. Daugiau apie taupų  pirkimą skaitykite čia: Taupus apsipirkinėjimas.

5. Dideliais kiekiais pirkite ilgai galiojančius produktus. Visi žino, kad pirkti dideliais kiekiais yra pigiau nei perkant mažą pakuotę. Taigi drąsiai pirkite tokius produktus kaip kruopos, miltai, makaronai, marinuoti, konservuoti produktai ir pan.

6. Saugokite automobilį. Tinkamai eksploatuojamas automobilis tarnaus žymiai ilgiau, nei toks, kuris prižiūrimas atmestinai. Taigi, atsiradusius gedimus taisykite iš karto (nesvarbu, kad automobilis dar važiuoja), neleiskite gedimams įsisenėti ir gedimams plėstis.

Šiltuoju metų laikotarpiu automobilį galite iškeisti į dviratį, taip gausite daug naudos: saugosite automobilį, sutaupysite kuro ir pagerinsite savo sveikatą.

7. Pramogaukite dienomis arba akcijų metu. Daugumą pramogų (kinas, boulingas, biliardas ir pan.) vakarais kainuoja žymiai brangiau. Todėl, norint sutaupyti, patariama į juos eiti dieną arba tuomet, kai jie siūlo akcijas.

8. Nepirkite knygų, skolinkitės jas iš bibliotekos. Jeigu labai mėgstate skaityti, visai nebūtina sukaupti visų perskaitytų knygų kolekciją, kadangi jos nepigiai kainuoja ir su laiku nebeturėsite kur jų padėti, todėl norimas perskaityti knygas galite pasiskolinti tiesiog iš bibliotekos nieko už tai nemokėdami.

9. Taupykite elektrą ir vandenį. Turbūt kiekvienas iš mūsų norime gauti kuo mažesnes komunalinių mokesčių sąskaitas? Tačiau ar darome viską, kad jos iš tiesų būtų mažesnės? Nepalikite įjungtų elektros prietaisų, kai jais nesinaudojate. Žinokite, kad net budėjimo rėžime prietaisai naudoja elektrą, todėl išeidami iš namų ištraukite juos iš tinklo. Daugiau apie elektros taupymą skaitykite: Elektros taupymas namuose.

Vandenį galite taupyti taip: plaudami indus prisileiskite į kriauklę vandens ir jame išplaukite indus, vėliau juos praskalaukite po švariu vandeniu; valydamiesi dantis nelaikykite įjungto vandens krano, vandenį atsisukite tada, kai jo iš tikrųjų reikia.

10. Apie atostogas pradėkite galvoti iš anksto. Kuo anksčiau jas suplanuosite, tuo daugiau pinigų galėsite sutaupyti. Ši taisyklė galioja ypač tada, kai ruošiatės keliauti į kitą šalį lėktuvu, kadangi iš anksto nupirkti lėktuvo bilietai gali sutaupyti ne vieną šimtinę litų.

Tikimės, kad paminėti taupymo patarimai padės Jums sutaupyti.


Naujiausi straipsniai

Investavimas, kas tai?

Investavimas

Daugelis, kurie nėra susidūrę su investavimu, įsivaizduoja, jog tai yra galimybė lengvai ir greitai užsidirbti daug pinigų. Tačiau realybė nėra visiškai tokia, kadangi dažnai neužtenka užsiimti vien investavimu ir laukti, kol pinigai gerokai padidės. Tokios mintys pritraukia daug žmonių, jie tampa pradedančiaisiais investuotojais. Tačiau neretai jiems tenka nusivilti, kadangi investavimas nėra toks dalykas, kad per trumpą laiką galima būtų praturtėti. Tam reikia laiko, todėl prieš apsisprendžiant dėl investavimo, reikia nusiteikti, kad laukti gali tekti ilgai.

Paskola automobiliui

Paskola automobiliui

Automobilis – ne tik transporto priemonė, tačiau ir neatmainoma susisiekimo ar darbo priemonė. Tačiau ką daryti, jeigu atsitinka taip, kad prarandate savo automobilį (dėl vagystės, gaisro, avarijos ir pan.), be kurio neįsivaizduojate savo kasdieninio gyvenimo, o atliekamų pinigų jam įpirkti nėra? Esant tokiai situacijai dažnas pradeda ieškoti problemos sprendimo. Na, sprendimų tikrai yra. Vienas iš jų – automobilio pirkimas išsimokėtinai (lizingu).

Sms kreditas

Sms kreditas

Esant nepalankiai ekonominei situacijai, žmonėms dažnai pritrūksta pinigų būtiniausiems dalykams (maistui, mokesčiams ar reikalingiems daiktams įsigyti). Tokiu atveju reikia ieškoti išeities. Dažnam tenka pasinaudoti greitųjų kreditorių teikiamomis paslaugomis. Jie nesunkiai suteikia paskolas į juos besikreipiantiems klientams. Taupydami klientų laiką kreditoriai stengiasi padaryti taip, kad kreditą būtų galima gauti kuo greičiau ir paprasčiau. Jie ypatingai šiuo atžvilgiu konkuruoja su bankais.

Eurų banknotai

Nuo 2002 m. sausio 1 d. apyvartoje yra septynių nominalų eurų banknotų (5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų). Autorių teisės į eurų banknotų dizainą priklauso Europos Centriniam Bankui (ECB).

Kredito unijų sistemos reformos detalės

Santrauka Šiame dokumente pateiktos siūlomų kredito unijų (KU) sektoriaus pagrindinių reformos krypčių konkrečios detalės. Taip siekiama išgryninti reikalingus žingsnius šios reformos tikslų įgyvendinimui ir inicijuoti siūlomus pakeitimus įgyvendinantį įstatymų leidybos procesą. Manome, kad įstatymiškai įtvirtinus ir per protingą pereinamąjį laikotarpį įgyvendinus dokumente pateiktus pasiūlymus, būtų reikšmingai sustiprintos Lietuvoje veikiančios kredito unijos, kartu sukuriant prielaidas tvariai ir sėkmingai šio sektoriaus veiklai ateityje.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!