Santaupos juodai dienai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Santaupos juodai dienai

Kiekvienas, kuris bent kiek domisi finansais ir jų valdymu žino, kad viena iš pagrindinių taisyklių – turėti santaupų juodai dienai. Šių santaupų dydis turėtų būti ne mažesnis nei 3 – 6 mėnesių darbo užmokesčių dydis, idealiausia, kad tai būtų 12 –os mėnesių atlyginimų santaupos, tačiau ne kiekvienas sugeba tiek sukaupti. Turint tokių santaupų, pats žmogus psichologiškai jaučiasi geriau, kadangi žino, jog pinigų bus tam atvejui, jeigu prarastų darbą, sumažėtų pajamos, esant sveikatos problemoms ar atsiradus kitokioms nenumatytom išlaidoms.

Santaupų juodai dienai dydis priklauso nuo amžiaus, šeimyninės padėties ir fianansinių įsipareigojimų. Tarkim, jaunam asmeniui, kuris neturi nei šeimos, nei finansinių įsipareigojimų gali pakakti ir 3 mėnesių darbo užmokesčio santaupų, tuo tarpu suaugusiam asmeniui, turinčiam ne tik šeimą, bet ir finansinių įsipareigojimų privaloma turėti sukaupus bent 6 mėnesių atlyginimų sumą. Tuo tarpu krizės laikotarpiu patariama santaupų turėti dar daugiau, kadangi praradus darbą, naują gali būti ne taip lengva susirasti, kadangi ženkliai padidėja bedarbystė. 

Pinigus sukaupti – sunku, o išleisti – lengva, todėl atsispirkite pagundoms įsigyti nereikalingus ar nebūtinus pirkinius vien todėl, kad turite „laisvų“ pinigų. Jie – skirti tik kritiniams atvejams. Juos galima naudoti tik tada, kai netenkate darbo ar atsiranda svarbių nenumatytų išlaidų, kurioms padengti neturite pakankamai pinigų ir tektų skolintis. Taigi skolinkitės iš savęs ir tai Jums nieko nekainuos. Tačiau ir tokiu atveju sukauptus pinigus reikia naudoti saikingai, kadangi nežinote kaip ilgai Jums reikės jais naudotis (ypač darbo netekimo atveju).

Apie pinigų juodai dienai laikymą turbūt teko nemažai girdėti. Specialistai pataria jų jokiu būdu nelaikyti kojinėje t.y namuose, kadangi ten laikomi jie nieko neuždirba, o tik yra veikiami infliacijos. Patariama pinigus laikyti taupomajame arba terminuotajame indėlyje. Taupomasis tiks tuo atveju, kai manote, kad pinigų gali prireikti bet kada. Jo pliusas – kad bet kada galima įnešti pinigų ir palūkanos tuomet skaičiuojamos nuo naujos – didesnės sumos. Kitas variantas – terminuotas indėlis, kurio palūkanos lyginant su taupomuoju yra didesnės. Tačiau kaip jau sako pavadinimas, šį indėlį reikia padėti (užfiksuoti) kažkokiam terminui (mažiausiai pusei metų), o šio termino neišlaukus ir indėlį nutraukus anksčiau negaunama palūkanų. Taigi, reikia apsvarstyti savo galimybes ir rinktis tokį indėlį, kad gautųsi  bent nedidelė nauda. 


Naujiausi straipsniai

Subsidijos

Subsidijomis paprastai vadinama parama, kurią suteikia valstybės ar savivaldybės institucijos arba tretieji asmenys. Jos nereikia grąžinti. Ši parama dažniausiai skiriama  plataus vartojimo paslaugų ar prekių kainoms išlaikyti arba jas sumažinti, arba jų gamybos mastui išlaikyti. Subsidijos gali būti suteikiamos tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

Prekyba akcijų biržoje

Prekyba akcijų biržoje

Atsiranda vis daugiau žmonių besidominčių investavimu, juos vilioja galimybė papildomai uždirbti pinigų. Vienas iš investavimo būdų – prekyba akcijų biržoje. Šis būdas pradedančiuosius vilioja galimybe, per trumpą laikotarpį gauti didelį pelną, neturint didelių pinigų sumų (galima pradėti investuoti su bet kokia pinigų suma, už kurią galima nupirkti vieną akciją, tačiau rekomenduotina tai pradėti daryti turint bent 1000 litų).

Seifų nuoma banke

Seifų nuoma banke

Tiems, kurie turi kažkokio turto (pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, grynųjų pinigų, meno kūrinių, kolekcinių monetų ar pašto ženklų, nuosavybės ar kitokių svarbių dokumentų, atsarginius raktus nuo namų ar automobilio ir t.t.)  ir nenori ar bijo laikyti jį namuose, bankai sutekia galimybę saugiai turimą turtą laikyti pas juos – individualiame banko seife.  Ši paslauga suteikiama už tam tikrą nuomos mokestį.

Centrinis bankas ir jo funkcijos

Centrinis bankas ir jo funkcijos

Kiekviena valstybė turi savo šalies centrinį banką. Turtingesnės šalys (Lietuva taip pat) turi nepriklausomus nuo savo valstybės centrinius bankus. Centriniai bankai gali būti vieši arba privatūs, tai priklauso nuo valstybės. Skirtumas tarp jų  yra tai, kad privatūs bankai ima nacionalinės valiutos palūkanas iš mokesčių mokėtojų, o tuo tarpu vieši – neima.

Centrinis bankas yra apibrėžiamas kaip institucija, kuri gamina valiutą. Be šito, jis dar atsakingas už palūkanų kontrolę ir pinigų tiekimo kontrolę (kitaip dar – infliaciją).

Trumpalaikės paskolos

Trumpalaikės paskolos

Daugelis iš mūsų turbūt niekada nėra susimąstę, kad anksčiau ar vėliau gali tekti pasinaudoti greitųjų paskolų paslaugomis. Tačiau daug žmonių su tuo teko susidurti į Lietuvą atėjus ekonominiam sunkmečiui, kadangi jis palietė ne tik vargingiau gyvenančius, bet ir turtingesnius. Šiuo laikotarpiu stingant pinigų ypatingai išpopuliarėjo paskolos imamos trumpam laikotarpiui – trumpalaikės paskolos. Jų pranašumas tas, kad pasiskolinama trumpam laikotarpiui, taigi jeigu laiku grąžinate skola neužsitęsia.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!