Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Saugus santaupų laikymas

Saugus santaupų laikymas

Daugeliui žmonių praūžęs krizės laikotarpis buvo kaip gyvenimiška pamoka, todėl jie pradėjo galvoti apie ateitį ir taupyti pinigus. Vieni naudojasi finansų ekspertų patarimais ir taupo juodai dienai, kiti išsvajotam daiktui ar paslaugai, dar kiti – tiesiog iš įpročio taupyti. Taupymo įprotis daugiau būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms – senjorams. Tuo tarpu jaunimas dažniausiai negalvoja apie tai kas bus ateityje, jie tiesiog gyvena šia diena.

Tačiau iškyla kitas klausimas: kur ir kaip laikyti savo santaupas, kad jos būtų saugios? Kalbanta pie anksčiau minėtuosius senjorus, jie yra kiek konservatyvesni ir vengia pinigų laikymo bankuose, geriau naudojasi senais pinigų laikymo būdais – po pagalve, kojinėje, stiklainyje ir panašiai. Tačiau visi šie būdai ne tik, kad nesaugūs bet dar ir nepraktiški, kadangi taip laikomi pinigai nedirba, jie tiesiog nuvertėja. Pinigų nuvertėjimas atsiranda dėl infliacijos. Sakykime, Jūs namuose, po pagalve, laikote 1000 litų, o metinė šalies infliacija yra 9 %, vadinasi Jūsų turimų 1000 litų vertė nukrito iki 910 litų. Taip yra todėl, kad šalyje esant infliacijai pinigų perkamoji galia mažėja, dėl kylančių prekių ir paslaugų kainų.

Norint, kad pinigai bent jau išlaikytų savo vertę, patariama juos laikyti bankų terminuotuose indėliuose. Laikant santaupas terminuotame indėlyje yra suteikiamos palūkanos (jas galite peržiūrėti čia: http://www.indeliai.lt/lt/palukanu-normos/ ), kurios praktiškai atlygina infliacijos padarytus nuostolius. Ten laikomi pinigai yra saugūs, kadangi juos apdraudžia valstybė (indėlius iki 100000 eurų). Jeigu turite didesnę pinigų sumą, nei minėtoji, geriau ją išdalinkite į 2 ar daugiau indėlių, taip žinosite, kad Jūsų pinigai yra visiškai saugūs.

Ir apskritai, santaupas patariama išsklaidyti į daugiau indėlių: vienas turėti juodai dienai, kitas kažkokiam numatytam pirkiniui, dar kitas – kitiems tikslams. Apytikriai žinodami, kada gali tų pinigų prireikti, nustatytkite atitinkamus terminus savo indėliams, pavyzdžiui, jei po pusės metų planuojate kelionę ar kažkokį pirkinį, tuomet  nustatykite šiam indėliui 6 mėn. Laikotarpį, taip neprarasite sukauptų palūkanų.

Taigi, kiekvienas iš mūsų turi pats pasirūpinti savo pinigų saugumu ir stengtis, kad jie nenuvertėtų.