Saugus santaupų laikymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Saugus santaupų laikymas

Daugeliui žmonių praūžęs krizės laikotarpis buvo kaip gyvenimiška pamoka, todėl jie pradėjo galvoti apie ateitį ir taupyti pinigus. Vieni naudojasi finansų ekspertų patarimais ir taupo juodai dienai, kiti išsvajotam daiktui ar paslaugai, dar kiti – tiesiog iš įpročio taupyti. Taupymo įprotis daugiau būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms – senjorams. Tuo tarpu jaunimas dažniausiai negalvoja apie tai kas bus ateityje, jie tiesiog gyvena šia diena.

Tačiau iškyla kitas klausimas: kur ir kaip laikyti savo santaupas, kad jos būtų saugios? Kalbanta pie anksčiau minėtuosius senjorus, jie yra kiek konservatyvesni ir vengia pinigų laikymo bankuose, geriau naudojasi senais pinigų laikymo būdais – po pagalve, kojinėje, stiklainyje ir panašiai. Tačiau visi šie būdai ne tik, kad nesaugūs bet dar ir nepraktiški, kadangi taip laikomi pinigai nedirba, jie tiesiog nuvertėja. Pinigų nuvertėjimas atsiranda dėl infliacijos. Sakykime, Jūs namuose, po pagalve, laikote 1000 litų, o metinė šalies infliacija yra 9 %, vadinasi Jūsų turimų 1000 litų vertė nukrito iki 910 litų. Taip yra todėl, kad šalyje esant infliacijai pinigų perkamoji galia mažėja, dėl kylančių prekių ir paslaugų kainų.

Norint, kad pinigai bent jau išlaikytų savo vertę, patariama juos laikyti bankų terminuotuose indėliuose. Laikant santaupas terminuotame indėlyje yra suteikiamos palūkanos (jas galite peržiūrėti čia: http://www.indeliai.lt/lt/palukanu-normos/ ), kurios praktiškai atlygina infliacijos padarytus nuostolius. Ten laikomi pinigai yra saugūs, kadangi juos apdraudžia valstybė (indėlius iki 100000 eurų). Jeigu turite didesnę pinigų sumą, nei minėtoji, geriau ją išdalinkite į 2 ar daugiau indėlių, taip žinosite, kad Jūsų pinigai yra visiškai saugūs.

Ir apskritai, santaupas patariama išsklaidyti į daugiau indėlių: vienas turėti juodai dienai, kitas kažkokiam numatytam pirkiniui, dar kitas – kitiems tikslams. Apytikriai žinodami, kada gali tų pinigų prireikti, nustatytkite atitinkamus terminus savo indėliams, pavyzdžiui, jei po pusės metų planuojate kelionę ar kažkokį pirkinį, tuomet  nustatykite šiam indėliui 6 mėn. Laikotarpį, taip neprarasite sukauptų palūkanų.

Taigi, kiekvienas iš mūsų turi pats pasirūpinti savo pinigų saugumu ir stengtis, kad jie nenuvertėtų.

 


Naujiausi straipsniai

Pajamų deklaravimas

Pajamų deklaravimas

Pajamas už praėjusius metus paprastai galima deklaruoti nuo kovo pradžios iki gegužės mėnesio pirmųjų dienų. Tai galima atlikti dviem būdais: atvykus į VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) skyrių arba užpildyti deklaraciją internete, per savo banką. Tam būtina naudotis elektronine bankininkyste. Pajamos deklaruojamos dažniausiai tam, kad sumokėti mokesčius, tačiau deklaruojant yra galimybė ir susigrąžinti bent dalį pinigų, išleistų per praėjusius metus.

Finansinio stabilumo stebėsena

Patikima ir saugi finansų sistema yra svarbus veiksnys, užtikrinantis ilgalaikį ir tvarų ekonomikos augimą. Pagrindinis Lietuvos banko tikslas – palaikyti kainų stabilumą, tačiau moderni centrinė bankininkystė sunkiai įsivaizduojama be patikimo ir veiksmingo mokėjimo ir vertybinių popierių atsiskaitymo sistemų bei visos šalies finansų sistemos veikimo.

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Jau daug kalbėta ir apie greituosius kreditus, ir apie būsto paskolas. Tačiau šiandien pakalbėsime apie tai, kaip šios abi paskolų rūšys tarpusavyje susiję. Daugelis turbūt nė neįsivaizduoja, kad kažkada paimti greitieji kreditai gali turėti įtakos bandant gauti būsto paskolą. Iš tiesų, greitieji kreditai palieka juodą dėmę finansinėje istorijoje. Asmenis, kurie praeityje yra ėmę greitųjų paskolų, bankai priskiria rizikos grupei.

Pensijos kaupimas

Pensijos kaupimas

Prasidėjus pensijų reformoms visi pradėjo nerimauti dėl savo ateities. Žmones pradėjo gąsdinti mintis, kad atėjus pensijiniam amžiui, jiems gali tekti skursti, kadangi jie tegaus tik 30 -40 procentų dydžio pensijas, nuo dabartinių savo pajamų. Tokio dydžio yra Lietuvos Valstybinio socialinio draudimo pensija. Ji yra tikrai nedidelė, kadangi žmogus visą gyvenimą gavęs normalų atlyginimą, atėjus pensijai, nemokės iš tokio kiekio pinigų pragyventi. Vadinasi, reikia galvoti, kaip gauti didesnę pensiją?

Kredito unijų sistemos reformos detalės

Santrauka Šiame dokumente pateiktos siūlomų kredito unijų (KU) sektoriaus pagrindinių reformos krypčių konkrečios detalės. Taip siekiama išgryninti reikalingus žingsnius šios reformos tikslų įgyvendinimui ir inicijuoti siūlomus pakeitimus įgyvendinantį įstatymų leidybos procesą. Manome, kad įstatymiškai įtvirtinus ir per protingą pereinamąjį laikotarpį įgyvendinus dokumente pateiktus pasiūlymus, būtų reikšmingai sustiprintos Lietuvoje veikiančios kredito unijos, kartu sukuriant prielaidas tvariai ir sėkmingai šio sektoriaus veiklai ateityje.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!