Saulės energijos panaudojimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Saulės energijos panaudojimas

 Visai neseniai ir Lietuvoje pasirodė naujiena -  saulės kolektoriai, saulės baterijos. Nors ir vieni, ir kiti daugeliui yra gana brangus pirkinys, tačiau daugelis ryžtasi juos įsigyti dėl ganėtinai greito atsiperkamumo ir patogumo naudoti.

 Saulės kolektoriai. Jie būna dviejų rūšių: vakuuminiai ir plokštieji. Vakuuminiai saulės kolektoriai dar skirstomi į: tiesioginio pratekėjimo vakuuminius saulės kolektorius, U formos vakuuminius saulės kolektorius, vakuuminius saulės kolektorius su šiluminiu vamzdeliu, vakuuminius saulės kolektorius su metal tipo absorberiu ir vakuuminius saulės kolektorius, kurie skirti oro šildymui.

Saulės kolektoriai paprastai montuojami ant namų stogų, tačiau jie gali būti montuojami arba pastatomi ant žemės. Norint saulės kolektorių pastatyti ant žemės tam reikalinga turėti standartinį rėmą. Jeigu planuojate kolektorius laikyti ant žemės, tuomet patariama įsigyti vakuuminius saulės kolektorius, ant kurių žiemą ne taip stipriai kaupiasi sniegas. Taip yra todėl, kad šios rūšies saulės kolektoriai yra sudaryti iš stiklinių vamzdžių su tarpais. Tuo tarpu plokštieji saulės kolektoriai ne tokie tinkami statyti ant žemės, kadangi būdami ant žemės jie labiau kaupia sniegą.

Saulės kolektoriai yra skirti gaminti karštą vandenį. Yra paskaičiuota, kad naudojant saulės kolektorių karšto vandens gaminimui, jis atsiperka  maždaug po 3 – 5 metų. Taip pat nustatyta, kad jo greitesnis atsiperkamumas yra pajūryje – labiau saulėtoje Lietuvos dalyje.

Saulės kolektorius neteršia aplinkos. Jis tiesiog „surenka“ saulės energiją ir ją „nuneša“ bei “patalpina“ į savo akumuliacinę talpą.

Saulės baterijos. Saulės baterijų naudojimas – puiki galimybė sumažinti elektros energijos sąskaitas. Jos dar vadinamos – saulės plokštėmis. Jos skirstomos į dvi rūšis: monokristalines ir polikristalines, o jų galia šiuo metu svyruoja nuo 2 iki 300 W.

Saulės baterijų veikimo principas yra paprastas: saulės baterijos pagaminta elektros energija, kuri yra apie 12 – 24V, keliauja į inverterį, kuris ją paverčia į 220V elektros energiją. Turint saulės baterijas patariama įsigyti ir saulės baterijų akumuliatorių. Jo dėka galėsite elektros energija pasinaudoti, kai nešviečia saulė: vakarais ar apsiniaukusiomis dienomis.

Jeigu ateityje norite sutaupyti, tuomet verta pamąstyti apie saulės energijos panaudojimo galimybes.


Naujiausi straipsniai

Taupymas

Taupymas

Neretai kiekvienas iš mūsų susimąstome, apie taupymą. Ar verta? Kam taupyti? Kur taupyti? Po kiek taupyti? Vieni nori pradėti taupyti naujam butui, kiti automobiliui, kelionei, kompiuteriui ar televizoriui. Tačiau kokį taupymo būdą pasirinkti? Ar taupyti namuose – kojinėje, ar atsiduoti į banko rankas? Na, būdas taupyti namuose ne vienas iš geriausių pasirinkimų. Geriau sukaupus šiokią tokią pinigų sumą turėti banke indėlį, kur nuo tuo metu galiojančių palūkanų normos Jums augs pinigai.

Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas

Paprastai skolų išieškojimas apibrėžiamas kaip reikalingų priemonių ir procedūrų visuma, kurių reikia imtis, norint atgauti skolas iš skolininko (asmuo pasiskolinęs pinigų ir vėluojantis juos grąžinti). Skolų išieškojimas gali būti sudarytas iš dviejų etapų: ikiteisminio ir teisminio skolos išieškojimo. Toliau apie kiekvieną jų pakalbėsime plačiau.

Neskundžiama teismo nutartis: UAB „4finance“ neatsakingai skolino mokiniui ir už tai nubausta teisėtai

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino, kad Lietuvos bankas pagrįstai skyrė 15 500 litų (4 489 eurų) baudą vartojimo kreditus teikiančiai UAB „4finance“ (prekės ženklai „SMSCredit“ ir „Vivus“) už tai, kad įmonė nesivadovavo atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertino kredito gavėjo mokumą.

Kaupimas vaikų ateičiai

Kaupimas vaikų ateičiai

Atsiradus atžalai tėvai pradeda galvoti apie pinigų kaupimą jo ateičiai. Jie žino, kad tuo reikia pasirūpinti iš anksto t.y. kol dar vaikas mažas, nes kai pinigų jau reikės, bus per vėlu. Daugelio tėvų tikslas – sukaupti pakankamą pinigų sumą vaikų mokslams – Lietuvoje ar užsienyje.

Nuo liepos mėnesio litų banknotai į eurus nemokamai keičiami apskričių centruose ir kai kuriose kitose vietose

Nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 83 vietose visų šalies apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose komercinių bankų padaliniai toliau nemokamai keis grynuosius litus į eurus, bet tik banknotus. Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune ir toliau nemokamai į eurus keis grynųjų litų banknotus bei monetas, tai bus daroma neribotą laiką.
 

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!