Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Saulės energijos panaudojimas

Saulės energijos panaudojimas

 Visai neseniai ir Lietuvoje pasirodė naujiena -  saulės kolektoriai, saulės baterijos. Nors ir vieni, ir kiti daugeliui yra gana brangus pirkinys, tačiau daugelis ryžtasi juos įsigyti dėl ganėtinai greito atsiperkamumo ir patogumo naudoti.

 Saulės kolektoriai. Jie būna dviejų rūšių: vakuuminiai ir plokštieji. Vakuuminiai saulės kolektoriai dar skirstomi į: tiesioginio pratekėjimo vakuuminius saulės kolektorius, U formos vakuuminius saulės kolektorius, vakuuminius saulės kolektorius su šiluminiu vamzdeliu, vakuuminius saulės kolektorius su metal tipo absorberiu ir vakuuminius saulės kolektorius, kurie skirti oro šildymui.

Saulės kolektoriai paprastai montuojami ant namų stogų, tačiau jie gali būti montuojami arba pastatomi ant žemės. Norint saulės kolektorių pastatyti ant žemės tam reikalinga turėti standartinį rėmą. Jeigu planuojate kolektorius laikyti ant žemės, tuomet patariama įsigyti vakuuminius saulės kolektorius, ant kurių žiemą ne taip stipriai kaupiasi sniegas. Taip yra todėl, kad šios rūšies saulės kolektoriai yra sudaryti iš stiklinių vamzdžių su tarpais. Tuo tarpu plokštieji saulės kolektoriai ne tokie tinkami statyti ant žemės, kadangi būdami ant žemės jie labiau kaupia sniegą.

Saulės kolektoriai yra skirti gaminti karštą vandenį. Yra paskaičiuota, kad naudojant saulės kolektorių karšto vandens gaminimui, jis atsiperka  maždaug po 3 – 5 metų. Taip pat nustatyta, kad jo greitesnis atsiperkamumas yra pajūryje – labiau saulėtoje Lietuvos dalyje.

Saulės kolektorius neteršia aplinkos. Jis tiesiog „surenka“ saulės energiją ir ją „nuneša“ bei “patalpina“ į savo akumuliacinę talpą.

Saulės baterijos. Saulės baterijų naudojimas – puiki galimybė sumažinti elektros energijos sąskaitas. Jos dar vadinamos – saulės plokštėmis. Jos skirstomos į dvi rūšis: monokristalines ir polikristalines, o jų galia šiuo metu svyruoja nuo 2 iki 300 W.

Saulės baterijų veikimo principas yra paprastas: saulės baterijos pagaminta elektros energija, kuri yra apie 12 – 24V, keliauja į inverterį, kuris ją paverčia į 220V elektros energiją. Turint saulės baterijas patariama įsigyti ir saulės baterijų akumuliatorių. Jo dėka galėsite elektros energija pasinaudoti, kai nešviečia saulė: vakarais ar apsiniaukusiomis dienomis.

Jeigu ateityje norite sutaupyti, tuomet verta pamąstyti apie saulės energijos panaudojimo galimybes.