Taupus apsipirkinėjimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Taupus apsipirkinėjimas

Dažnai grįžus iš parduotuvės ir peržiūrėjus čekius bei pirkinius, tenka nusivilti, kadangi suvokiate, kad už pinigų sumą, kurią sumokėjote, pasirodo nieko tokio ypatingo ir nenusipirkote. Nesijaudinkite, tai ne Jūsų vienų problema. Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis galėsite sutaupyti.

Atlikite „namų darbus“. Geriausia, kad virtuvėje (pavyzdžiui, pritvirtintą prie šaldytuvo arba kitoje gerai matomoje vietoje) visuomet turėtumėte pirkinių sąrašą ir kokiam nors produktui pasibaigus, jį nedelsiant reikėtų užrašyti, kad nepamirštumėte. Taip pat prieš planuojamą apsipirkimą patrtina dar kartą peržiūrėti maisto produktų likučius, kad vėliau parduotuvėje netektų blaškytis po visus skyrius galvojant: „gal ką pamiršau“? Naudojantis šiuo patarimu, sutaupysite laiko ir pinigų, kadangi neprisipirksite neplanuotų prekių.

Apsipirkti eikite pavalgę. Tai ganėtinai svarbi taisyklė, kadangi būnant alkanam, Jums viskas atrodys labai skanu ir net nejausdami krausite įvairius produktus ir gaminius sau į krepšį. Parduotuvėje tvyranti kvapų įvairovė (ypač praeinant pro kulinarijos skyrių), tikrai sugundys nusipirkti tai, ko nesiruošėte ir pirkinių sąraše to gaminio tikrai nėra.

Sudarykite valgiaraštį. Patariama apsipirkinėti vieną kartą į savaitę, jei reikia kartais užsukti į parduotuvę nusipirkti greitai gendančių produktų (pavyzdžiui, pieno, kefyro, žuvies ir pan.). Taigi, išsirinkite dieną, kuri yra Jums patogiausia apsipirkinėjimams. Patariama tai savaitei susidaryti valgiaraštį. Tai padės Jums žinoti, kokių produktų reikės ir prelimianariai paskaičiuoti jų kiekį. Valgiaraščio sudarymas yra labai veiksminga priemonė, kurios dėka siekiama sumažinti išmetamo maisto kiekį. Nepatariama valgiaraščio sudarinėti prieš pat apsipirkimą, kadangi tikėtina, kad jis bus netikslus, geriau tai daryti savaitės eigoje, gerai apgalvojant ir tiksliau apskaičiuojant.

Nustatyti pinigų limitą. Sudarytas savaitės pirkinių sąrašas leis preliminariai paskaičiuoti, kiek pinigų reikės. Sakykime, paskaičiavote, kad pirkiniai kainuos maždaug 150 litų, vadinasi turite stengtis įtilpti į šią sumą. Tai padės išvengti nesuplanuotų pirkinių ar spontaniškų užgaidų.

Nepamirškite lyginti kainų. Kainų lyginimas iš tiesų padeda sutaupyti. Dabar visi prekybos centrai turi savo internetines sveatines, kuriose galima rasti jų kainoraščius ir leidinius apie akcijas. Tam, kad nereikėtų važinėtis po visus prekybos centrus ir gaišti laiko, galite tai padaryti namuose, sėdint prie kompiuterio. Taip galėsite įvertinti kainas ir žinosite kokį prekybos centrą rinktis. Tuo tarpu prekybos centre taip pat verta palyginti kainas. Geriausia yra lyginti vieno kilgramo produkto kainą, o ne pakuotės kainą, kadangi pakuotės svoris gali būti skirtingas ir susidarysite klaidingą informaciją.

Apsipirkdami vaikų neimkite. Tai ganėtinai svabi taisyklė, kadangi vaikams daugelis tėvų negali atsakyti. Tyrimais įdodyta, kad apsiperkant didžiausią įtaką daro vaikai nuo 5 iki 8 metų amžiaus, taigi jei nenorite papildomai išleisti ypač nepatariama kartu imti tokio amžiaus savo atžalų apsipirkinėti.

Tikimės, kad paminėti mūsų patarimai Jums padės sutaupyti apsiperkant ir mažiau išleisti nereikalingiems dalykams.

 

 

 

Pozicija: 
Home [Aktualijos]


Naujiausi straipsniai

Investavimo pagrindai

Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc.

Viešoji įstaiga

Viešoji įstaiga (sutrumpintai Všį) yra apibrėžiama kaip pelno nesiekianti ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo. Jos pagrindiniai tikslai yra tenkinti viešuosius interesus kartu vykdant švietimo, mokymo, mokslinę, kultūrinę ir kitokią veiklą, kuri būtų naudinga visuomenei. Pasitaiko atvejų, kai viešoji įstaiga yra panaudojama vykdyti komercinei veiklai, kadangi ją turint galima gauti paramą iš juridinių ir fizinių asmenų, pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis ir todėl, kad komercinėje veikloje yra naudingas viešojo intereso įvaizdis.

Investicinis auksas

Investicinis auksas

Tiems, kas užsiima investavimu į auksą ar dar tik žada pradėti į jį investuoti, reikėtų žinoti svarbiausius dalykus ir faktus apie jį. Jau senovėje žmonės savo turtą kaupdavo aukso pavidalu (papuošalai, monetos, aukso grynuoliai). Tai visame pasaulyje pripažinta prekė, kuri daugelyje šalių sudaro svarbią finansinių rezervų dalį.

PVM mokėtojai

PVM mokėtojai

Visų pirma apie PVM – pridėtinės vertės mokestį. Šiuo metu PVM dydis Lietuvoje yra 21 %. Tai yra vartojimo mokestis ir juo apmokestinamas paslaugų ir prekių teikimas. Jį moka apmokestinamieji asmenys, kurie yra įregistruoti PVM mokėtojų registre.

Asmenys, kurie vykdo arba ruošiasi vykdyti kažkokią su ekonimika susijusią veiklą gali registruotis, kad taptų PVM mokėtojais. Tačiau savo noru registruotis PVM mokėtoju ne visada tikslinga ir verta. Verta tapti PVM mokėtoju tuo atveju, kai daugiausiai prekių ir paslaugų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!