Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Taupus apsipirkinėjimas

Taupus apsipirkinėjimas

Dažnai grįžus iš parduotuvės ir peržiūrėjus čekius bei pirkinius, tenka nusivilti, kadangi suvokiate, kad už pinigų sumą, kurią sumokėjote, pasirodo nieko tokio ypatingo ir nenusipirkote. Nesijaudinkite, tai ne Jūsų vienų problema. Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis galėsite sutaupyti.

Atlikite „namų darbus“. Geriausia, kad virtuvėje (pavyzdžiui, pritvirtintą prie šaldytuvo arba kitoje gerai matomoje vietoje) visuomet turėtumėte pirkinių sąrašą ir kokiam nors produktui pasibaigus, jį nedelsiant reikėtų užrašyti, kad nepamirštumėte. Taip pat prieš planuojamą apsipirkimą patrtina dar kartą peržiūrėti maisto produktų likučius, kad vėliau parduotuvėje netektų blaškytis po visus skyrius galvojant: „gal ką pamiršau“? Naudojantis šiuo patarimu, sutaupysite laiko ir pinigų, kadangi neprisipirksite neplanuotų prekių.

Apsipirkti eikite pavalgę. Tai ganėtinai svarbi taisyklė, kadangi būnant alkanam, Jums viskas atrodys labai skanu ir net nejausdami krausite įvairius produktus ir gaminius sau į krepšį. Parduotuvėje tvyranti kvapų įvairovė (ypač praeinant pro kulinarijos skyrių), tikrai sugundys nusipirkti tai, ko nesiruošėte ir pirkinių sąraše to gaminio tikrai nėra.

Sudarykite valgiaraštį. Patariama apsipirkinėti vieną kartą į savaitę, jei reikia kartais užsukti į parduotuvę nusipirkti greitai gendančių produktų (pavyzdžiui, pieno, kefyro, žuvies ir pan.). Taigi, išsirinkite dieną, kuri yra Jums patogiausia apsipirkinėjimams. Patariama tai savaitei susidaryti valgiaraštį. Tai padės Jums žinoti, kokių produktų reikės ir prelimianariai paskaičiuoti jų kiekį. Valgiaraščio sudarymas yra labai veiksminga priemonė, kurios dėka siekiama sumažinti išmetamo maisto kiekį. Nepatariama valgiaraščio sudarinėti prieš pat apsipirkimą, kadangi tikėtina, kad jis bus netikslus, geriau tai daryti savaitės eigoje, gerai apgalvojant ir tiksliau apskaičiuojant.

Nustatyti pinigų limitą. Sudarytas savaitės pirkinių sąrašas leis preliminariai paskaičiuoti, kiek pinigų reikės. Sakykime, paskaičiavote, kad pirkiniai kainuos maždaug 150 litų, vadinasi turite stengtis įtilpti į šią sumą. Tai padės išvengti nesuplanuotų pirkinių ar spontaniškų užgaidų.

Nepamirškite lyginti kainų. Kainų lyginimas iš tiesų padeda sutaupyti. Dabar visi prekybos centrai turi savo internetines sveatines, kuriose galima rasti jų kainoraščius ir leidinius apie akcijas. Tam, kad nereikėtų važinėtis po visus prekybos centrus ir gaišti laiko, galite tai padaryti namuose, sėdint prie kompiuterio. Taip galėsite įvertinti kainas ir žinosite kokį prekybos centrą rinktis. Tuo tarpu prekybos centre taip pat verta palyginti kainas. Geriausia yra lyginti vieno kilgramo produkto kainą, o ne pakuotės kainą, kadangi pakuotės svoris gali būti skirtingas ir susidarysite klaidingą informaciją.

Apsipirkdami vaikų neimkite. Tai ganėtinai svabi taisyklė, kadangi vaikams daugelis tėvų negali atsakyti. Tyrimais įdodyta, kad apsiperkant didžiausią įtaką daro vaikai nuo 5 iki 8 metų amžiaus, taigi jei nenorite papildomai išleisti ypač nepatariama kartu imti tokio amžiaus savo atžalų apsipirkinėti.

Tikimės, kad paminėti mūsų patarimai Jums padės sutaupyti apsiperkant ir mažiau išleisti nereikalingiems dalykams.

 

 

 

Pozicija: 
Home [Aktualijos]