Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Taupūs vaikai

Taupūs vaikai

Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, todėl daugelis tėvų pradeda jau nuo mažens pratinti juos prie nedidelių kišenpinigių, taip mokydami su jais elgtis. Tokios pamokos yra puikus būdas vaikams mokytis iš savo mažų klaidų (kadangi gaunami pinigai yra nedideli), taip pat tai ugdo taupumą. Apie vaikų taupumą, jų gebėjimą taupyti, šiandien ir pakalbėsime.

Kalbant apie vaikų taupymą vieni yra netaupūs (išlaidūs), o kiti pernelyg taupūs, kadangi taupo maistui skirtus pinigus ir patys lieka alkani. Tėvai turėtų atkreipti į tai dėmesį ir išskirti pinigus, kurie skirti maistui, už kuriuos būtina nusipirkti valgyti, ir pinigus, skirtus asmeninėms vaiko išlaidoms, kuriuos jis gali leisti kam tik panorėjęs – žaislams, knygoms, pramogoms ar tiesiog taupyti. Toks pinigų paskirstymo būdas padės vaikams nebadauti vardan taupymo.

Iš kur atsiranda noras taupyti? Kadangi daugelis vaikų viską sugeria iš aplinkos kaip „kempinės“, tai vieni kopijuoja taupančius tėvus, kiti draugus, treti sumąsto taupyti užsibrėžę sau kažkokį tikslą, kurį nori įgyvendinti, dar kiti paskatinami mokykloje, per ekonomikos pamokas. Nėra vienos priežasties, dėl kurios pradedama taupyti, tačiau tie, kurie yra nors kartą taupę, tikriausiai darys tai ir vėliau, kadangi jiems patinka turėti savo pinigų rezervą, kurį gali panaudoti bet kada panorėję ir bet kam. Be to, atsiradus poreikiui kažką norimo nusipirkti, nereikia pinigų prašyti pas tėvus, jaučiamas nepriklausomybės jausmas, kuris vaikams labai patinka.

Iš kur vaikai gauna pinigų taupymui? Didžiąją dalį sukaupia iš tėvų duodamų kišenpinigių. Be šių pinigų vaikai gauna gimtadienio, Kalėdų ir kitomis progomis iš tetų, dėdžių, senelių ir kitų giminaičių. Dažniausiai vaikai apdovanojami nemažomis kupiūromis, kurios ženkliai padidina jų santaupas. Sumanesni vaikai užsidirba ir patys. Jie uogauja, grybauja, kasa sniegą, ravi daržus, prižiūri gėles, laisto kapus, vedžioja šunis ir t.t. Kiti gauna daugiau pinigėlių iš tėvų, už atliktus tam tikrus darbus, už kuriuos mokėtų svetimiems žmonėms.

Tie vaikai, kuriems neišugdytas įprotis taupyti, vėliau dėl to kenčia patys. Yra daug atvejų, kai vos tik sulaukę pilnametystės jie įkliūva į greitųjų kreditorių žabangas, kadangi tuomet jiems gauti greitąjį kreditą gauti atveriami visi keliai. Gaila, kad kreditoriai taip neatsakingai išduoda paskolas vos tik pilnametystės sulaukusiems asmenims, kurie net neturi pastovių pajamų. Tai išduoda statistika, kadangi atsiranda vis daugiau įsiskolinusių jaunuolių nuo 18 iki 25 metų amžiaus.

Tėvai savo vaikams daro pačią didžiausią įtaką elgiantis su finansais, todėl svarbu nuo pat mažens juos supažindinti su pinigais, mokyti su jais teisingai elgtis, neišlaidauti.