Taupūs vaikai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Taupūs vaikai

Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, todėl daugelis tėvų pradeda jau nuo mažens pratinti juos prie nedidelių kišenpinigių, taip mokydami su jais elgtis. Tokios pamokos yra puikus būdas vaikams mokytis iš savo mažų klaidų (kadangi gaunami pinigai yra nedideli), taip pat tai ugdo taupumą. Apie vaikų taupumą, jų gebėjimą taupyti, šiandien ir pakalbėsime.

Kalbant apie vaikų taupymą vieni yra netaupūs (išlaidūs), o kiti pernelyg taupūs, kadangi taupo maistui skirtus pinigus ir patys lieka alkani. Tėvai turėtų atkreipti į tai dėmesį ir išskirti pinigus, kurie skirti maistui, už kuriuos būtina nusipirkti valgyti, ir pinigus, skirtus asmeninėms vaiko išlaidoms, kuriuos jis gali leisti kam tik panorėjęs – žaislams, knygoms, pramogoms ar tiesiog taupyti. Toks pinigų paskirstymo būdas padės vaikams nebadauti vardan taupymo.

Iš kur atsiranda noras taupyti? Kadangi daugelis vaikų viską sugeria iš aplinkos kaip „kempinės“, tai vieni kopijuoja taupančius tėvus, kiti draugus, treti sumąsto taupyti užsibrėžę sau kažkokį tikslą, kurį nori įgyvendinti, dar kiti paskatinami mokykloje, per ekonomikos pamokas. Nėra vienos priežasties, dėl kurios pradedama taupyti, tačiau tie, kurie yra nors kartą taupę, tikriausiai darys tai ir vėliau, kadangi jiems patinka turėti savo pinigų rezervą, kurį gali panaudoti bet kada panorėję ir bet kam. Be to, atsiradus poreikiui kažką norimo nusipirkti, nereikia pinigų prašyti pas tėvus, jaučiamas nepriklausomybės jausmas, kuris vaikams labai patinka.

Iš kur vaikai gauna pinigų taupymui? Didžiąją dalį sukaupia iš tėvų duodamų kišenpinigių. Be šių pinigų vaikai gauna gimtadienio, Kalėdų ir kitomis progomis iš tetų, dėdžių, senelių ir kitų giminaičių. Dažniausiai vaikai apdovanojami nemažomis kupiūromis, kurios ženkliai padidina jų santaupas. Sumanesni vaikai užsidirba ir patys. Jie uogauja, grybauja, kasa sniegą, ravi daržus, prižiūri gėles, laisto kapus, vedžioja šunis ir t.t. Kiti gauna daugiau pinigėlių iš tėvų, už atliktus tam tikrus darbus, už kuriuos mokėtų svetimiems žmonėms.

Tie vaikai, kuriems neišugdytas įprotis taupyti, vėliau dėl to kenčia patys. Yra daug atvejų, kai vos tik sulaukę pilnametystės jie įkliūva į greitųjų kreditorių žabangas, kadangi tuomet jiems gauti greitąjį kreditą gauti atveriami visi keliai. Gaila, kad kreditoriai taip neatsakingai išduoda paskolas vos tik pilnametystės sulaukusiems asmenims, kurie net neturi pastovių pajamų. Tai išduoda statistika, kadangi atsiranda vis daugiau įsiskolinusių jaunuolių nuo 18 iki 25 metų amžiaus.

Tėvai savo vaikams daro pačią didžiausią įtaką elgiantis su finansais, todėl svarbu nuo pat mažens juos supažindinti su pinigais, mokyti su jais teisingai elgtis, neišlaidauti.


Naujiausi straipsniai

Paskolos skaičiuoklė

Paskolos skaičiuoklė

Prieš imdami būsto paskolą daugelis susiduria su klausimu, kiek pinigų iš banko būstui galės gauti. Šiuo metu ko ne kiekvienas bankas savo internetiniame puslapyje turi paskolos skaičiuoklę. Tai labai patogus įrankis, kuris padeda apskaičiuoti maksimaliai galimą paskolos sumą bei mėnesines paskolos įmokas, taip sutaupant daug Jūsų laiko. Galima skaičiuoti keliuose bankuose, taip matysite skirtumus ir žinosite, kuris Jums yra palankesnis.

Finansinių įsipareigojimų sąlygos

Finansinių įsipareigojimų sąlygos

Turbūt daugeliui yra tekę turėti vienokių ar kitokių finansinių įsipareigojimų. Tačiau, ar visada atidžiai skaitote paskolos (ar kitokio finansinio įsipareigojimo) sutarties sąlygas? Jei ne, vadinasi Jūs priklausote didžiajai daugumai žmonių, kadangi neskaitančių ir nesigilinančių į sutarties sąlygas yra daugiau (apie 60 %), nei jas skaitančių. Tiesa ta, kad atidus sutarčių skaitymas, įsigilinimas į jas, gali padėti išvengti nesklandumų vėliau, kai reikės ją grąžinti.

Asmeninė kredito istorija

Asmeninė kredito istorija

Daugeliui žmonių ateina toks laikotarpis, kai pristinga pinigų ir jiems tenka kreiptis į greituosius kreditorius arba tiesiog jie nusprendžia įsigyti savo būstą, tačiau pakankamai pinigų tam nėra ir tenka kreiptis į banką dėl paskolos gavimo. Bankai taip paprastai paskolų neduoda, pirmiausiai jie turi įsitikinti ar kliento pajamos yra pakankamos paskolai mokėti ir svarbiausia ar būsimas klientas nėra nemokus, nes tokiu atveju jam paskolą gauti būtų sudėtinga ar net neįmanoma, taip pat esant gerai asmeninio kredito istorijai, taikomos palankesnės paskolos gavimo sąlygos.

Namų ūkių testavimas

Lietuvos bankas atlieka namų ūkių testavimą nepalankiausiomis sąlygomis. Šio testavimo tikslas – įvertinti nepalankių sukrėtimų poveikį būsto paskolas turinčių namų ūkių gebėjimui tinkamai vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Namų ūkių testavimas atliekamas remiantis Namų ūkių finansinės stebėsenos informacinės sistemos (NŪFSIS) duomenimis, o nepalankių sukrėtimų poveikis įvertinamas konkretaus namų ūkio lygmeniu. Kartu siekiama kiekybiškai įvertinti ir namų ūkių pablogėjusios finansinės būklės poveikį pagrindiniams Lietuvos finansų rinkos dalyviams, t. y.

Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

Esant greitam gyvenimo tempui, neverta laiko gaišti ten, kur jį galima sutaupyti. Vienas iš tokių laiko taupymo būdų – naudojimasis internetine bankininkyste. Tai puikus būdas taupyti laiką kadangi norint atlikti paprasčiausias, su finansais susijusias operacijas, tektų keliauti į bankus ir ten laiką gaišti laukiant eilėse,  naudojantis internetine bankininkyste visa tai galima atlikti pačiam, sėdint namuose, prie kompiuterio. Šiuo metu galimybę naudotis internetine bankininkyste gali pasiūlyti kiekvienas bankas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!