Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Taupymas

Taupymas

Neretai kiekvienas iš mūsų susimąstome, apie taupymą. Ar verta? Kam taupyti? Kur taupyti? Po kiek taupyti? Vieni nori pradėti taupyti naujam butui, kiti automobiliui, kelionei, kompiuteriui ar televizoriui. Tačiau kokį taupymo būdą pasirinkti? Ar taupyti namuose – kojinėje, ar atsiduoti į banko rankas? Na, būdas taupyti namuose ne vienas iš geriausių pasirinkimų. Geriau sukaupus šiokią tokią pinigų sumą turėti banke indėlį, kur nuo tuo metu galiojančių palūkanų normos Jums augs pinigai.

Po kiek taupyti kiekvieną mėnesį yra labai individualus klausimas. Vieni per mėnesį gali atsidėti  tik 100 litų, kiti – 1000 litų ar daugiau. Tai priklauso nuo kiekvieno asmeninių pajamų. Specialistai pataria, taupyti 10 % nuo savo uždirbamų pajamų. Esant tokiam išlaidų sumažėjimui, Jūs nepajausite didelių pokyčių ir tai neturėtų sukelti diskomforto jausmo. Tačiau jeigu Jūsų pajamos padidėtų ( galbūt Jūsų viršininkas pakels Jums atlyginimą), tuomet patariama taupyti 50  – 100 % nuo padidėjusios pajamų  dalies, nes padidėjus pajamoms proporcingai didėja ir išlaidos, todėl geriau iš anksto užkirsti tam kelią ir tuos pinigus sutaupyti ir panaudoti savo svajonių įgyvendinimui.

Kokios yra indėlių rūšys Lietuvos bankuose? Tai – terminuotieji ir kaupiamieji indėliai. Terminuotasis indėlis yra toks, kuris turi tam tikrą laiko trukmę ( 1 mėnesis,  3 mėnesiai,  6 mėnesiai, 12 mėnesių ar kt.). Vartotojas pats pasirenka kuriam laikotarpiui nori investuoti, taip pat jis gauna informaciją apie tuo metu galiojančias palūkanas. Pasibaigus indėlio laikotarpiui vartotojas gali rinktis: pasiimti indėlį su priskaičiuotomis palūkanomis ar jį pratęsti dar kažkuriam laikotarpiui. Minusas yra tame, kad pinigų įnešti į šį indėlį nebegalima ir jeigu vartotojas nusprendžia indėlį nutraukti anksčiau, negu nustatytas laikotarpis baigsis, jis sukauptų palūkanų negaus.  Tuo tarpu kaupiamasis indėlis yra kai sąskaitoje kaupiami pinigai gali būti nuolat papildomi. Kiekvieną mėnesį palūkanos yra pervedamos į šio indėlio sąskaitą ir sekantį mėnesį jos skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Tačiau šio indėlio minusas yra tas, kad jam dažniausiai yra taikomos mažesnės palūkanas.